Knights of Puzzelot – ciekawe połączenie ,,match 3″ z PRG-iem

Knights of Puzzelot to podróż do świata smoków i potworów. Rywalizując z poszczególnymi przeciwnikami, zdobywamy setki przedmiotów, które umożliwią ulepszenie naszego bohatera. Walka opiera się na klasycznym ,,match 3″, w którym dopasowujemy do siebie minimum 3 identyczne obiekty.

Jeżeli zdecydujemy się na atak, tworzymy zespół mieczy. Jeśli potrzebna nam jest obrona, inwestujemy swój czas w zdobycie tarczy, bądź specjalnych eliksirów, które ładują naszą wytrzymałość.

W grze mamy możliwość wybrania swojego bohatera zarówno płciowo, jak i pod względem kolorystyki skóry. Przemierzając 50 leveli, zbieramy przydatne przedmioty i kupujemy specjalne rodzaje broni. Im większą ilość przeciwników pokonamy, tym nasze umiejętności się zwiększają.

Tworzenie kombinacji przedmiotów, składającej się z więcej niż 3 obiektów, powoduje wzmocnienie efektu, jaki chcemy osiągnąć. Użycie klasycznego miecza jest podstawową formą ataku. Złote ostrze jest silniejsze i zadaje mocniejsze obrażenia. Monety widoczne na planszy można zbierać pomiędzy kolejnymi wymianami ciosów, kiedy mamy w zapasie kilka sekund na kolejny ruch.

Zebrane monety można spożytkować w specjalnym sklepie, udoskonalając wygląd i ekwipunek bohatera. Co pewien czas przychodzi nam odkryć zawartość drewnianej skrzyni. Zawsze jest to niespodzianka. Po pokonaniu kilku potworów, musimy zabić wielkiego stwora, który charakteryzuje się wielką siłą i wytrzymałością. Dużo dłużej schodzi nam się z walką, niż w przypadku ,,normalnego” przeciwnika.

Dzieło studia Glu Games jest z pewnością przeznaczone dla fanów kategorii RPG, oraz ,,match 3″. Ja nie do końca dobrze czuję się w tego typu rozgrywkach, więc nie przywiązuję się do Knights of Puzzelot. Jestem jednak przekonana, że produkcja znajdzie swoich fanów na tym portalu :)

Do tej pory nie doczekaliśmy się wydania na Androida, ani Windows Phone. Miejmy nadzieję, że wkrótce to się zmieni.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button