ReaddleDocs – czytnik dokumentów i menedżer plików w jednym

Jeśli do tej pory korzystacie na swoim iPadzie z kilku programów służących do czytania PDF-ów, zarządzania plikami, sprawdzania poczty i zamieszczania dokumentów na wirtualnym dysku, czas to zmienić. Ułatwi Wam to niezwykle funkcjonalna aplikacja ReaddleDocs, której główne cechy przedstawimy Wam w pozostałej części tego wpisu.

Ciężko tak naprawdę określić, czym dokładnie jest opisywany przez nas program. Można powiedzieć, że to taki miszmasz, w którym znaleźć można funkcje wielu narzędzi zamieszczone w jednej prostej i funkcjonalnej aplikacji.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, ReaddleDocs może służyć, między innymi, jako czytnik plików tekstowych. Program ten świetnie nadaje się zarówno do zapoznawania się z treścią PDF-ów, jak i dokumentów stworzonych w programach z pakietu MS Office bądź jabłuszkowym iWorku. Warto wspomnieć, że nie musimy żadnych plików do ReaddleDocs przenosić na iPada za pomocą kabla USB. Można to bowiem zrobić przy pomocy bezprzewodowej sieci, dzięki czemu nie musimy podnosić się z kanapy do komputera tylko po to, by skopiować jakiś jeden dokument, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Poza funkcją czytania różnych plików, program z tego wpisu oferuje też swoim użytkownikom wbudowaną w siebie przeglądarkę internetową. Wprawdzie nie należy ona do najbardziej zaawansowanych, ale działa bez większych zarzutów i – co dla niektórych pewnie będzie ważne – pozwala na pobieranie z sieci różnego rodzaju plików.

Nie można zapominać też o tym, że w ReaddleDocs dostępny jest klient poczty. Służy on jednak przede wszystkim do czytania wiadomości elektronicznych bądź ewentualnie zapisywania na dysk załączników. Jeżeli więc bardzo często odpisujecie na e-maile, aplikacja pocztowa zamieszczona w programie z tego wpisu raczej nie będzie dla Was przydatna.

Na sam koniec jeszcze jedna dość istotna informacja – osoby, które posiadają na swoim iSprzęcie ReaddleDocs otrzymują do swojej dyspozycji 512 MB wirtualnej przestrzeni dyskowej, która świetnie synchronizuje się z aplikacją. Funkcja ta bardzo dobrze spisuje się jako swego rodzaju biblioteczka e-booków.

Aplikację z tego wpisu znajdziecie w AppStore. Kosztuje ona około ośmiu złotych i naszym zdaniem warto się nią zainteresować. Szczególnie jeśli ceni się wygodę i funkcjonalność.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button