Random Hereos – postawisz się pikselowym kosmitom?

Zdawało mi się, że dzieła ekipy z Noodlecake Studios znam na wskroś. Okazało się jednak, że jeden z ich tytułów całkowicie mi umknął. I choć w moim smartfonie jest już zainstalowana apka Random Hereos, żałuję, że odkryłem ją tak późno. Nawet nie chce mi się myśleć, jak wielu nudnych chwil mogłem dzięki niej uniknąć!

Historia przedstawiana w Random Hereos brzmi dość banalnie, choć nie można jej zarzucić ani krzty oryginalności. Gra opowiada nam o dwóch punkowych dzieciakach, którzy przez przypadek użyli magicznego kamienia pozwalającego kosmitom na przetransportowanie się na naszą planetę. Co dzieje się dalej? Na pewno się domyślacie, po prostu bierzemy do ręki wirtualny karabin i staramy się zniszczyć każdą obcą kreaturę, która stanie na naszej drodze.

Apka pozwala nam na odwiedzenie blisko 40 poziomów usytuowanych w różnych miejscach wirtualnego, pikselowego świata. Podczas naszych misji mamy okazję kierować ponad 20 bohaterami, którzy mogą pochwalić się dostępem do równie licznej kolekcji broni.

Na każdym levelu nasze zadanie sprowadza się do tego samego, co nie oznacza, że Random Hereos jest nudną produkcją. Mimo że miałem już do czynienia z wieloma platformówko-strzelankami, ta przypadła mi do gustu jak mało która.

Dlaczego? Na pewno wpływ na to miał fakt, że poza zwykłymi alienami, diabłami i innymi czortami przychodzi nam tutaj także walczyć z dużo bardziej wymagającymi bossami. Poza tym nie ukrywam, że bardzo lubię pikselową grafikę, a ta – jak widać na załączonym obrazku – jest w grze wszechobecna.

Sterowanie zastosowane w Random Hereos jest wygodne. Oparte na dwóch przyciskach i strzałkach świetnie spisuje się w praktyce, nie powodując u nas ataków wściekłości.

Szczerze mówiąc, nie wiem, czy apka od Noodlecake Studios posiada jakąś wadę. Może fajnie byłoby, gdyby oferowała tryb kooperacji? Albo też pozwalała nam na wcielenie się w postać kosmitów? Cóż, ewidentnie kombinuję już na siłę. Nie będę więc dłużej przedłużał i powiem tylko tyle – wyskrobcie z portfela trzy złote i pobierzcie Random Hereos z Google Play. Naprawdę warto.

Pobierz Random Heroes za darmo w AppStore (baner poniżej) albo 2,99 PLN w Google Play

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button