Puzzle to the Center of the Earth – podróż wgłąb ziemi

Puzzle to the Center of the Earth to gra o bardzo ciekawym połączeniu ,,match 3″, oraz zręcznościówki. Co prawda tematem przewodnim produkcji jest siła fizyczna i jej wykorzystanie pod ziemią, lecz w praktyce to istna zabawa w kombinowanie. W opisywanej aplikacji przychodzi nam wcielić się w rolę małego górnika, który pragnie odkryć ziemię od środka. W tym celu przemieszcza się pomiędzy kolejnymi ,,piętrami” i zbiera wartościowe obiekty, by w końcu dostać się do samego jądra.

a

Na początku poruszamy się na powierzchni. Uczymy się sterowania na bezpiecznym podłożu. Dość duża ramka na dole planszy to nasz wirtualny touchpad, dzięki któremu możemy przemieszczać bohatera po klockach. Otwieranie różnych skrzynek i przejść to kwestia dotknięcia danego obiektu. Ciągłe obniżanie poziomu to zasługa detonowania identycznych kolorystycznie bloczków.

Poza zabawą w rozwalanie, musimy pamiętać o tym, żeby zbierać z planszy fanty. Czasem ze zniszczonych klocków wypadają pieniążki, innym razem kamienie, czy skrzynie. Zawsze coś zyskujemy, więc skoro nie ogranicza nas czas, warto po nie pójść.

Podczas gry zużywamy energię. Musimy ją dozować bardzo rozsądnie. Powinna wystarczyć nam do przedostania się do kolejnego levelu. Jeżeli na samym dole ekranu zauważymy strzałki, oznacza to tylko jedno – teleport jest już blisko.

aa

Za pieniążki zebrane w grze możemy ulepszać swojego bohatera, bądź wymienić go na lepszy model. Za każdy poziom zyskujemy od jednej do trzech odznak. W moim przypadku (przynajmniej na początku) przeważały dwie nagrody, lecz z czasem musiałam się pocieszyć tylko jedną – fakt jest taki, że gra robi się coraz trudniejsza i przestajemy walczyć o punkty. Liczy się przetrwanie.

Graficznie i dźwiękowo jest bardzo sympatycznie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam grę studia Foursaken Media.

icon
Puzzle to the Center of EarthFoursaken MediaGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button