Puzzle Pets – zwierzaki do zbijania w wykonaniu Gameloftu

Swego czasu naprawdę uwielbiałam kategorię match 3. Gry typu Candy Crush Saga, czy Pet Rescue były (i dalej są) moimi ulubionymi. Chętnie sięgałam po nowości, jednak to, co ostatnio dzieje się w sklepach z mobilnymi aplikacjami przekracza wszelkie granice.

Studio Gameloft postanowiło wydać produkcję ze wspomnianej przeze mnie kategorii, nie dodając praktycznie nic od siebie. Czy to, że Gameloft to Gameloft oznacza, że gra jest jakaś wybitna? Wcale nie – ale marka robi swoje i zamiast stawiać na innowacyjne rozwiązania, kopiuje. Puzzle Pets jest tego najlepszym przykładem.

puzzz

Produkcja prezentuje się bardzo ładnie i kolorowo – o to pretensji mieć nie można. Zarzuty pod kątem pomysłu już przedstawiłam, więc przejdę do samej zabawy, która owszem – jest przyjemna, ale dokładnie taka sama jak w innych gierkach tego typu.

Głównymi bohaterami poziomów są różnorodne zwierzaki. Naszym celem jest takie ich przestawianie, by łączyły się w minimalnie potrójne zestawienia pionowe, bądź poziome. Połączenie większej ilości obiektów skutkuje uzyskaniem power-upu, dzięki któremu rozgrywka jest ułatwiona a punkty wpadają jak szalone.

puzz

Każdy etap można przejść maksymalnie na trzy gwiazdki. Gracz dysponuje 5 życiami, które po wykorzystaniu (podczas porażek) ładują się w ciągu kilkunastu minut. Pierwszych kilkanaście plansz zawiera tutorial, więc nie zdziwcie się, jeżeli będziecie zmuszani do robienia tego, co autorzy sobie wymyślili – to kolejna rzecz, która potwornie denerwuje mnie w tego typu grach – konieczność korzystania z tutorialu.

puz

Co prawda dzisiaj pluję jadem na Gameloft, ale zdecydowanie mu się należy. Zero własnej inwencji, tylko czerpanie wzorców od innych. Jedyne, co rzadko spotykałam w logicznych produkcjach tego typu to postaci, które po naładowaniu odpowiednim kolorem uzyskują specjalne moce i demolują nam połowę planszy – takie zagranie znajdziemy w Puzzle Pets, jednak z tego co kojarzę, w Candy Crush Saga również pojawiała się sowa, która miała identyczne zastosowanie…

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button