Pumpkins vs. Monsters – połączenie gry „Match-3” z typowym tower defensem

Na łamach naszego blogu pisaliśmy już sporo o różnego rodzaju produkcjach logicznych typu „Match-3”, a także tradycyjnych tower defense. Nigdy jeszcze nie mieliśmy natomiast okazji przedstawić połączenia tych dwóch rodzajów aplikacji. Aż do dzisiaj, bowiem właśnie w tym wpisie chcieliśmy przybliżyć Wam nieco bardzo ciekawą grę Pumpkins vs. Monsters, przed którą – możecie wierzyć nam na słowo – spędzicie wiele długich godzin.

Gry tower defense cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród wszystkich użytkowników smartfonów. Podobnie jest zresztą z aplikacjami „Match-3”, takimi jak popularne na całym świecie Diamenty, w które pewnie grało większość z Was. Nie spotkaliśmy się jednak do tej pory z połączeniem wspomnianych przez nas wcześniej typów gier. W końcu, przynajmniej tak nam się jeszcze do niedawna wydawało, ciężko jest połączyć produkcję o obronie danego obszaru z typową grą na myślenie.

Pumpkins vs. Monsters jest dość sympatyczną produkcją, w której główną rolę odgrywają zombie, mumie i…dynie. Zasady gry są dość proste: pole rozgrywki podzielone jest na dwie części. W jednej z nich pojawiają się co jakiś czas dynie, natomiast w drugiej – zabawnie wyglądające stworzenia. Zadanie gracza ogranicza się za to jedynie do tego, by łączyć w rzędy dynie i uderzanie nimi w nadchodzące „potworki”.

To, co szczególnie może podobać się w „PvM”, to na pewno ciekawie rozbudowana opcja ulepszania „dyniowego arsenału”, dzięki której możemy sprawić, że nasze dynie będą w jeszcze szybszym tempie niszczyć idące do nas zombie i mumie. Warto też zaznaczyć, że twórcy gry opisywanej w tym wpisie postanowili udostępnić graczom również kilka innych ułatwień, takich jak, na przykład, dynamity czy miny.

Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną produkcji studia Runner Games, to raczej nie można mieć do niej jakichkolwiek zastrzeżeń. Wszystko wygląda bardzo ładnie, a do tego nie „zawiesza się”, dzięki czemu w Pumpkins vs. Monsters mogą grać zarówno posiadacze „mocniejszych”, jak i „słabszych” sprzętów z Androidem.

Na koniec jeszcze jedna informacja – PvM można pograć z Google Play zupełnie za darmo!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button