Przewodniki Itaki – wakacyjna aplikacja

Z racji tego, że mamy teraz typowo wakacyjny okres, wiele miejsca wśród popularnych aplikacji zajmują w Google Play i AppStore typowo turystyczne programy. Ostatnio na stworzenie mobilnego przewodnika zdecydowało się nawet znane polskie biuro podróży – Itaka. Jeżeli jesteście ciekawi jak spisuje się wspomniany przez nas program, zachęcamy do przeczytania właśnie tego wpisu.

„Przewodniki Itaki” powstały nie tylko po to, by można było przeglądać w nich ofertę biura podróży, lecz również, albo i właśnie przede wszystkim, po to, by ułatwiać życie polskim obywatelom wybierającym się na wakacje za granicą.

Program z tego wpisu oferuje nam turystyczne niezbędniki dotyczące najważniejszych turystycznych miejsc w Europie i nie tylko. Do dyspozycji użytkowników oddane zostały, między innymi, materiały o Egipcie, Chorwacji, Krecie czy Rodos.

Co bardzo ważne, ze wspomnianych przez nas wyżej przewodników korzystać można offline. Oczywiście, po wybraniu przez nas konkretnego rejonu program musi najpierw pobrać wszystkie dane, lecz gdy zrobi to już raz, więcej nie musimy łączyć się z internetem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie, że korzystanie z sieci za granicą (poza sieciami Wi-Fi) potrafi bardzo skutecznie podwyższyć rachunek za telefon.

W każdym z przewodników znaleźć można kilka zakładek. W „Opisie Regionu”  poczytać można trochę na temat miejsca, w którym jesteśmy (bądź też do którego się wybieramy). „Waluty i ceny” są natomiast świetnym kalkulatorem pozwalającym na określić, ile  miejscowych pieniędzy warta jest nasza polska złotówka bądź inna wybrana przez nas waluta.

Poza tym skorzystać można jeszcze ze Słownika (zawiera podstawowe zwroty przydatne w konkretnym kraju), prognozy pogody (tutaj aktualizacja, oczywiście, wymaga połączenia z internetem) oraz zakładki „Warto zobaczyć”, której zastosowania tłumaczyć raczej nie trzeba.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o ciekawej funkcji „Shake and Find”, umożliwiającej nam – poprzez potrząśnięcie telefonem – znalezienie oferty biura Itaka dla wybranego wcześniej regionu świata.

Pochwalić również musimy zamieszczenie w programie działu „Moja Itaka”, w którym każdy posiadający rezerwacje w biurze podróży może sobie poczytać więcej na temat zamówionej przez siebie wycieczki, dowiedzieć się o tym, gdzie będzie mieszkał, a także zobaczyć, kiedy planowany jest wylot na wakacje i z jakiego lotniska.

Przewodniki Itaki można pobrać za darmo zarówno z Google Play, jak i AppStore. Jeżeli wybieracie się na wakacje z Itaką (albo planujecie się wybrać), to na pewno warto się zaopatrzyć w ten program.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button