Progression Player – gratka dla kitesurferów i kiteboarderów

Na dworze jest już coraz cieplej – taka pogoda sprzyja aktywności sportowej. Z myślą o kitesurferach i kiteboarderach stworzona aplikację o nazwie Progression Player. W programie znajdziemy filmy instruktażowe, dzięki którym nauka będzie dużo prostsza, a przede wszystkim ,,sucha” :)

W darmowej wersji narzędzia znajdziemy jedynie dwa filmiki, które są dostępne za darmo. Niestety – większość najbardziej przydatnych lekcji jest płatna. Całość opiewa na 11 godzin bardzo dokładnych zajęć teoretycznych, do których dołączone są filmy z osiągnięciami doświadczonych sportowców.

W aplikacji znajdziemy aż 145 różnych tricków, które można wykonywać na desce. Oczywiście minusem jest to, że za wszystko trzeba zapłacić. Dwie lekcje to bardzo mało na tak bardzo zaawansowany sport, jak kite, czy boardsurfing. Mamy szansę na wykupienie konkretnych zestawów filmów.

Jeżeli interesuje nas nauka skoków, pobieramy, a raczej kupujemy za kilkanaście dolarów odpowiadające nam filmy. Jakość wideo jest bardzo dobra – wszystko jest jasno wyjaśnione, więc bez przeszkód można zaufać wiedzy autorów. Należy jednak pamiętać, że kite jest sportem ekstrematnym. Nieprawidłowe umiejętności mogą zagrozić zdrowi, bądź życiu surfera, o czym oczywiście autorzy (Progression Sports) informują już na początku.

Nie można polegać tylko i wyłącznie na opisywanej aplikacji ucząc się kite’a. Filmy instruktażowe pozwalają na podszkolenie się o dodatkową wiedzę na przykład z zakresu tricków, czy prawidłowego ustawienia ciała. Nie zastąpi to jednak prawdziwych lekcji w realu.

Graficznie aplikacja prezentuje się bardzo ładnie. Bardzo wygodnie można przemieszczać się między kolejnymi zakładkami, zapisując przy okazji te filmy, które przydają nam się najbardziej. Cenowo nie jest najlepiej – za cały pakiet ,,zabawy”, należy zapłacić około 100$. Na szczęście istnieje szansa na wykupienie pojedynczych epizodów, które będą dopasowane do naszych umiejętności.

icon
Progression: Kitesurfing CoachProgression Sports LtdSportsBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button