Pokemon Go – ta gra wyciągnie Was z domu

Pokemon Go to jedna z tych gier, na które czekały miliony graczy na całym świecie nie tylko ze względu na fakt, że rewolucjonizuje system rozgrywki mobilnej, lecz także ze względu na sentyment do japońskich stworków znanych z kreskówek dla najmłodszych i tych, którzy je oglądają będąc dorosłymi, ale za nic w świecie nie chcą się do tego przyznać :P

Jeżeli macie chęć zejść z kanapy i złapać Bulbasaura, albo innego Pikachu, zajrzyjcie do dalszej części wpisu. Dowiecie się z niego co oferuje aplikacja, czy można ją pobrać w Polsce, jak wejść do rozgrywki jeszcze przed oficjalnym uruchomieniem polskiej wersji oraz wiele więcej :)

1

Oficjalnie aplikacja zadebiutowała zarówno w Google Play, jak i w AppStore, jednak po Polski jeszcze nie dotarła w… dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie powinniśmy Wam tego pisać, ale posiadacze urządzeń z jabłuszkami i Androidem mogą już teraz przy odrobinie kombinacji, stać się trenerami najlepszych Pokemonów :D

Pytanie retoryczne: JAK? W przypadku AppStore należy zarejestrować Apple ID w Nowej Zelandii. Jeżeli chodzi o Google Play, wystarczy zapytać Wujka Google i bardzo szybko znaleźć odpowiedni plik z rozszerzeniem „.apk”.

W bardzo łatwy sposób możemy połączyć konta w grze z posiadanymi już kontami np. w usłudze Google. Twórcy przygotowali dla swoich fanów dwa avatary – męski i żeński. Każdy z nich możemy dowolnie modyfikować, zmieniając kolor włosów, ubrań a nawet oczu.

2

Jak już wspomniałam, Pokemon Go to propozycja nietuzinkowa. Zastosowano w niej technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej w trakcie spaceru po mieście, możemy w różnych miejscach spotkać i zebrać stworki ze znanej, japońskiej bajki.

Łapanie Pokemonów nie jest tak proste, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Niektóre stworzenia buntują się, utrudniając nam zadanie, inne natomiast są potulne jak baranki. Najważniejsze jest jednak to, że aby zebrać pokaźną kolekcję Pokemonów, nie możemy siedzieć w domowym zaciszu, bowiem gra wymaga od nas ciągłej eksploracji na prawdziwym terenie w różnych częściach rzeczywistej mapy.

Każdego z Pokemonów możemy szkolić. Przygotowano dla nas rozmaite achievementsy, dzięki którym zabawa z pewnością się nie znudzi. Gra – jak sądzę – będzie rozwijana na bieżąco, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż sukces jest gwarantowany.

Kiedy gra pojawi się już w sklepach w Polsce (bo przecież nie wiecie o tym, a przynajmniej nie ode mnie :P , że jest już w praktyce dostępna), będzie darmowa i będzie zawierać mikropłatności. Oczywiście nie obędzie się bez pozwolenia aplikacji na korzystanie z naszego położenia i ciągłej łączności z internetem ;)

AKTUALIZACJA!

Grę można pobrać oficjalnie w AppStore, oraz w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button