Play Safe – ogranicz maluchowi swobodę korzystania z telefonu

Wielu rodziców pozwala pociechom na korzystanie ze swoich smartfonów, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak jeden niewinnie wyglądający maluch potrafi namieszać w zasobach telefonu. Nie można przecież zapominać o tym, że w pamięci naszego urządzenia trzymamy często bardzo ważne dane nie tylko osobiste, lecz czasem również i służbowe. Na szczęście dzięki aplikacji „Play Safe” problem dziecka „grzebiącego” w aplikacjach mamusi i tatusia zupełnie znika, a nam pozwala bez żadnego zastanowienia wręczać dziecku telefon do ręki.

Jeżeli czyta nas teraz jakiś rodzic, to zapewne wie, jak dużym ułatwieniem może być opisywany w tym wpisie program. Dzieci wprawdzie potrafią przez kilka minut zająć się jedną grą, lecz po jakimś czasie po prostu zaczynają się nudzić i wtedy zaczyna się „zabawa”. A to znajomi otrzymują puste sms-y, a to nagrywamy się na pocztę głosową szefa, nie mówiąc w swojej wiadomości ani słowa, albo znikają aplikacje, które dopiero co zainstalowaliśmy na telefonie. Brzmi znajomo, prawda?

Zasada działania „Play Safe” jest bardzo prosta. Po uruchomieniu programu jednym przyciskiem możemy włączyć blokadę rodzicielską, dzięki której dziecko nie ma dostępu do wybranych opcji oraz aplikacji. Oczywiście, to my decydujemy o tym, czego dziecko uruchamiać nie może, a co jest mu całkowicie dozwolone.

Sam wybór aplikacji dla dzieci jest wręcz banalny. W zakładce „Select Apps” wystarczy jedynie zaznaczyć zielonym „ptaszkiem” te programy, które są według nas odpowiednie dla naszych pociech. Następnie pozostaje już tylko zapis wprowadzonych przez nas zmian i aktywowanie blokady.Proste, a zarazem skuteczne :)

Choć „Play Safe” jest aplikacją, w której oprawa graficzna nie powinna mieć większego znaczenia, na końcu tego wpisu musimy pochwalić autorów opisywanego przez nas programu, bowiem stworzyli oni nie tylko bardzo użyteczną, lecz także ładnie wyglądającą aplikację.

Jeżeli zatem martwicie się tym, że Wasze dzieci szukają w Waszych telefonach tego, czego nie powinny, pobierzcie z Google Play zupełnie za darmo program „Play Safe”. Zadowolenie gwarantowane!

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button