Phases – poddaję się, z tą grą nie mam szans!

Są takie gry, które na pierwszy rzut oka niczym szczególnym się nie wyróżniają i wydają się proste jak drut, ale w rzeczywistości potrafią nieźle nam dopiec. Bez dwóch zdań do tego typu produkcji zaliczyć można gierkę o nazwie Phases. Stworzyło ją znane studio Ketchapp, co powinno być dla Was wystarczającym powodem do tego, by się nią zainteresować.

W apce Phases kierujemy… białą kulką. Nie robimy tego jednak w otoczeniu pikselowych drzewek, pagórków czy też wód, a po prostu… różnej maści figur geometrycznych. Nieważne, czy mają one coś symbolizować, czy też nie. Najważniejsze w tym wypadku jest zapamiętanie, że czarny kolor to zło samo w sobie i musimy robić wszystko, by go unikać.

Teoretycznie opisywana produkcja podzielona jest na czterdzieści poziomów, ale w trakcie zabawy w Phases w ogóle się tego nie odczuwa. Tutaj nie jest bowiem tak, że po ukończeniu jednego levelu dostajemy ocenę i przechodzimy dalej. Przejście jest nieco bardziej płynne. Jak to wygląda w praktyce? Mówiąc najprościej, po przekroczeniu określonej linii kończy się jeden etap i zaczyna drugi. I tak aż do samego końca.

Tak jak już pisałam, w Phases musimy unikać kontaktu z czarnymi elementami plansz. Czasem występują one w postaci wielkich kul, a czasem są po prostu podłogą, nad którą musimy w wybrany przez nas sposób przeskakiwać. Być może na papierze nie brzmi to jakoś wyjątkowo skomplikowanie, ale wierzcie mi – po kilku minutach spędzonych z gierką studia Ketchapp będziecie mieli jej dość. Ale tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu!

To, co jest największą zaletą Phases, to przede wszystkim minimalizm. Nie mamy tutaj ani wielu opcji w menu głównym, ani też dodatków do kupienia. Jedyną rzeczą, jaka jest dostępna za prawdziwe pieniądze, jest funkcja pominięcia danego poziomu. Oczywiście, wiąże się ona z kosztami przekraczającymi symboliczną złotówkę czy dwie.

Jak widzicie na screenach, gierka wygląda całkiem nieźle. Mimo że dominują w niej barwy biała i czarna, nie zabrakło miejsca dla innych kolorów, dzięki czemu nie jest nudno i szaro-buro.

Phases pobierzecie za darmo z AppStore (banner poniżej) oraz Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button