Państwa Miasta – znana z dzieciństwa zabawa, powraca na iOS i Androida

Jeszcze kilkanaście lat temu, do doskonałej zabawy nie były potrzebne żadne mobilne urządzenia. Kartka papieru i długopis stanowiły duet, który potrafił zająć młodych i starych na długie godziny.

Państwa Miasta w wersji elektronicznej, to połączenie kochanej przez miliony zabawy z dzieciństwa i obecnie stosowanych, nowoczesnych technologii.

Tryby rozgrywki

Przygoda i rywalizacja to dwa podstawowe tryby rozgrywki, z jakimi spotykamy się w Państwa Miasta. ,,Przygoda” to nic innego, jak pokaźna mapa świata, podzielona na miniaturowe plansze. Polska, Czechy i Niemcy, to trzy kraje, które na obecną chwilę oferują w sumie 30 rozgrywek w ramach słownej zabawy.

,,Rywalizacja” dzieli się z kolei na trzy mini-tryby, wśród których w praktyce funkcjonuje tylko jeden – szybka gra z losowymi przeciwnikami. Opcja graczy w pobliżu i graczy fb, jest na etapie tworzenia i oflagowana jest informacją ,,już wkrótce”.

Zasady

Zasady gry są bardzo proste i niezbyt różnią się od tych, które są nam znane z kartkowej wersji zabawy. Gracz, którego kolej nastąpiła, kręci wskazówką, losując literę na którą będą zaczynać się wyrazy z różnych kategorii. Wśród nich znajdują się najrozmaitsze warianty: modele samochodów, aktorzy, imiona, rośliny, państwa, miasta, stolice, kluby piłkarskie, warzywa, oraz wiele innych.

Znalezienie wyrazu pasującego do wskazanego gatunku i zaczynającego się na wylosowaną literę, powoduje zdobycie mniejszej, lub większej ilości punków (w zależności od popularności słowa wśród rywali). Suma zgromadzonych punktów plasuje zawodnika na odpowiednim miejscu w rankingu.

Za dobre sprawowanie w Państwa Miasta, gracz otrzymuje nie tylko punkty, ale także złote monety. Z tymi ostatnimi jest jednak pewien problem. Na obecną chwilę nie istnieje sposób, w jaki moglibyśmy z nich skorzystać. Kolekcjonujemy więc pieniądze jedynie dla poprawy własnego nastroju.

Wnioski są następujące: albo autorzy zapomnieli o stworzeniu sklepu dla gracza, albo z wydawaniem środków będzie trzeba poczekać do odblokowania dwóch trybów, które w obecnej chwili są jeszcze w budowie :)

Podsumowanie

O Państwa Miasta nie można powiedzieć złego słowa. Aplikacja jest stworzona bardzo ładnie, oferuje fantastyczną zabawę zarówno online, jak i offline i prawie nigdy się nie nudzi :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button