Ozzy’s Odyssey – nie każdy robot potrafi skakać

Jeżeli do tej pory uważaliście, że gry platformowe polegają przede wszystkim na skakaniu i zbieraniu monet, to musimy Was rozczarować – w Google Play można znaleźć produkcję Ozzy’s Odyssey, która pokazuje jasno, że aby zrobić dobrą platformówkę nie potrzebna jej bohaterowi żadna umiejętność skakania. Dzięki temu otrzymujemy połączenie gry zręcznościowej z logiczną. Ciekawe?

Główną postacią Ozzy’s Odyssey jest przyjemnie wyglądający robot, któremu do doskonałości brakuje jednej umiejętności – skakania. Nasze zadanie w niniejszej grze polega więc na przemieszczaniu się po platformach i zbieraniu różnych przedmiotów bez użycia przycisku skoku, a to – przynajmniej na początku – wydaje się wręcz niemożliwe.

Z racji tego, że robocik nie potrafi skakać, do dyspozycji gracza zostały oddane tylko trzy przyciski. Dwa służą do przemieszczania się w lewo bądź w prawo, natomiast trzeci – do uruchamiania antenki znajdującej się na głowie naszego bohatera, dzięki której możemy, na przykład, przemieszczać niektóre przedmioty znajdujące się na drodze.

W Google Play można znaleźć dwie wersje Ozzy’s Odyssey. Pierwsza z nich jest tak zwanym trialem i służy jedynie do przetestowania możliwości produkcji. Druga natomiast to typowa pełna wersja, w której ilość poziomów jest dość spora, a co za tym idzie mamy zdecydowanie więcej możliwości czysto rozrywkowych.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną w opisywanej przez nas grze, to z pewnością jest ona godna uwagi. Wszystkie elementy rozgrywki prezentują się bowiem nadzwyczaj dobrze i raczej nie powinny razić w oczy nawet bardziej wybrednych graczy korzystających ze smartfonów.

Ozzy’s Odyssey – tak jak już wspomnieliśmy – jest do pobrania z Google Play zupełnie za darmo tylko w wersji próbnej. Pełna wersja gry kosztuje natomiast nieco ponad 3 złote, tak więc stosunkowo niedużo.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button