Oshpitzin – interaktywny przewodnik po Oświęcimiu

Wakacje trwają w najlepsze. Tym, co lubią leżeć na słońcu, redakcja AppsBlogu raczej niewiele może pomóc, gdyż aplikacji dla miłośników biernego wypoczywania wielu raczej nie ma. Jeżeli jednak jesteście osobami, które lubią w czasie wolnych dni trochę pozwiedzać różne ciekawe miejsca, a przy tym nie rozstajecie się ze swoim urządzeniem mobilnym, powinniście zainteresować się interaktywnym przewodnikiem po Oświęcimiu, który w AppStore można znaleźć pod nazwą Oshpitzin.

Opisywany w tym wpisie program został wypuszczony na rynek stosunkowo niedawno, dlatego wspominamy o nim dopiero teraz. Mamy jednak nadzieję, że mieliście w planach udanie się w okolice Oświęcimia i aplikacja z tego wpisu przyda Wam się podczas wycieczki.

Początkowo myśleliśmy, że narzędzie Oshpitzin związane będzie z obozem koncentracyjnym. Okazało się jednak, iż jest ono poświęcone przede wszystkim samemu miastu i Żydom, którzy w nim mieszkali przed i w trakcie II wojny światowej.

Z racji tego, iż do Małopolski mamy spory kawałek, ciężko było nam przetestować niektóre funkcje aplikacji. Możemy jednak napisać Wam, iż Oshpitzin pozwala przede wszystkim na zwiedzanie miasta (z wcześniej przygotowaną trasą turystyczną) wraz ze specjalnym audio-lektorem, który przedstawia historię wybranych ulic i budynków znajdujących się w Oświęcimiu.

Poza tym program wykorzystuje technologię Augmented Reality, umożliwiającą nakładanie ze sobą obrazów współczesnego miasta z tym, w którym mieszkali Żydzi w latach 1930-45.  Dzięki tej funkcji można poczuć się tak, jakbyśmy stali w dwudziestowiecznym miasteczku bez samochodów, sygnalizacji świetlnych czy billboardów.

Ważną funkcją Oshpitzina jest zapewne także zakładka z klipami video, gdzie znaleźć można relacje dotyczące wybranych miejsc, które przedstawiają osoby ocalone z Holocaustu.

Opisywany w tym wpisie nowoczesny przewodnik dostępny jest za darmo w AppStore. Można pobrać go zarówno na iPhone’a, jak i iPada.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button