OpenFM – posłuchaj radia na smartfonie

Jeżeli zamiast własnej muzyki, lubisz włączyć sobie radio, by dowiedzieć się, jakie są obecnie muzyczne trendy, to z całą pewnością powinieneś zainteresować się aplikacją OpenFM. To niewielkie narzędzie stworzone przez GG zawiera bowiem w sobie bardzo dużą ilość stacji radiowych online, z których na pewno każdy z Was wybierze coś dla siebie.

Wraz z komunikatorem Gadu-Gadu od jakiegoś czasu instaluje się na komputerze również program OpenFm. Początkowo większość przeciętnych użytkowników komputera nie wiedziała dokładnie, do czego owa aplikacja służy. Gdy jednak świat obiegła informacja, że OpenFM to zbiór internetowych stacji radiowych, program stał się swego rodzaju hitem, który na chwilę obecną oferuje aż 80 rozgłośni muzycznych dostępnych dla każdego.

Z racji tego, że jest duże prawdopodobieństwo, iż spora część naszych Czytelników korzysta z OpenFM na co dzień, chcieliśmy dzisiaj przedstawić główne cechy aplikacji mobilnej dedykowanej pomysłowi spółki GG. Uprzedzamy jednak od razu, że program nie do końca przypadł nam do gustu.

Po pierwszym uruchomieniu opisywana w tym wpisie aplikacja zrobiła na nas pozytywne wrażenie. Bez żadnego menu czy ekranu powitalnego naszym oczom ukazała się okładka płyty i tytuł granej w danym momencie piosenki. Nieco niżej zauważyliśmy natomiast program emitowanych utworów oraz specjalny suwak.

Ten ostatni wspomniany przez nas „wynalazek” służy – jak się zapewne domyśliliście – do wybierania interesującej nas stacji. Wyboru dokonuje się w bardzo prosty sposób, a więc poprzez muśnięcie suwaka palcem. Jest to bardzo wygodne i na pewno zasługuje na pochwałę.

Niestety, po chwilowej „zabawie” z głównym ekranem aplikacji, chcieliśmy poszperać w innych funkcjach. Niestety, okazało się, że OpenFM takowych nie posiada. Przede wszystkim zabrakło nam możliwości dodawania konkretnych rozgłośni do ulubionych (EDIT: Aplikację testowaliśmy na telefonie z Androidem. Po konsultacji z pewną osobą dowiedzieliśmy się, że wersja OpenFM na iOS-a posiada opcję dodawania stacji do kategorii Ulubione). Nie obrazilibyśmy się na pewno też na opcję, dzięki której moglibyśmy powiadomić znajomych na Facebooku, jakiej obecnie słuchamy piosenki.

Cóż, być może GG postara się jeszcze nieco „podrasować” swoją aplikację. Bo choć OpenFM spełnia swoje zadanie, to – według nas – jest zbyt proste jak na dzieło poważnej firmy.

OpenFM pobierzecie z Google Play i AppStore. W obu tych przypadkach aplikacja jest bezpłatna.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button