Co-zagrali – sprawdź, jaka piosenka leciała w radiu

Duża część naszych Czytelników korzysta zapewne z jakiegoś programu do rozpoznawania utworów muzycznych. I nie ma się co dziwić, że tak właśnie jest. W końcu tego typu aplikacje są niezwykle przydatnym wynalazkiem, szczególnie jeśli ktoś często słucha radia. Co jednak zrobić z takim, na przykład, SoundHoundem, gdy nie zdążymy go włączyć przed zakończeniem interesującej nas piosenki? Odpowiedź jest prosta: skorzystać z aplikacji „Co zagrali”.

Opisywana przez nas w tym wpisie aplikacja działa na nieco innej zasadzie niż wspomniany przez nas wyżej SoundHound. Różnica polega po prostu na tym, że „Co zagrali” nie ma budowanego w sobie skanera utworów muzycznych, a jedynie pozwala nam sprawdzić, jakie piosenki puszczane były w konkretnych stacjach radiowych.

Korzystanie z programu jest proste i nie wymaga jakichś specjalnych wyjaśnień. Po uruchomieniu aplikacji muzycznej z tego wpisu naszym oczom ukazuje się lista stacji radiowych z tytułami utworów, których obecnie można na nich posłuchać. Jeżeli więc, na przykład, przed chwilą słyszeliśmy w RMF FM fajną piosenkę, ale nie zdążyliśmy jej zeskanować, wystarczy uruchomić „Co zagrali” i spojrzeć na ramówkę interesującej nas radiostacji.

Oczywiście, program nie tylko umożliwia nam sprawdzanie aktualnie granych utworów, lecz także pozwala nam nieco poszperać w archiwum. Dzięki temu możemy sprawdzić, jaki jest tytuł piosenki, którą słyszeliśmy nawet i kilka tygodni temu!

Niestety, lista obsługiwanych przez aplikację stacji nie należy do imponujących. Wprawdzie są osoby, którym, powiedzmy, Eska, Eska Rock , RMF Maxxx bądź Planeta FM mogą wystarczyć, lecz na pewno brak w programie Jedynki, Dwójki i Trójki Polskiego Radia jest sporym minusem.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie jest to wina autorów opisywanej przez nas aplikacji, lecz samych zarządców naszego państwowego radia, którzy jeszcze nie pomyśleli o tym, by udostępnić słuchaczom swoją ramówkę muzyczną. Dlatego też owy brak nie wpłynie na naszą ogólną – dobrą – opinię na temat „Co zagrali”.

Wszystkich fanów radia, którzy nie mają cały dzień dostępu do sieci, a chcieliby pobrać na swój telefon jakieś muzyczne trendy, zachęcamy do odwiedzenia Google Play, skąd można „Co zagrali” pobrać zupełnie za darmo.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button