Nowy-stary Android, czyli Jelly Bean w wersji 4.2

Wbrew przypuszczeniom wielu internautów i ekspertów, firma Google nie przedstawiła na swojej ostatniej konferencji (która ostatecznie odbyła się jedynie drogą internetową) Androida Key Lime Pie. Zademonstrowano natomiast ulepszoną wersję Jelly Bean, która otrzymała numerek 4.2. Jeżeli ciekawi jesteście, co nowego przygotował gigant z Mountain View, zachęcamy Was do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Brak zmiany w nazwie sugerować może, że w nowym Androidzie nie zastosowano zbyt wielu nowości. Czy jednak aby na pewno tak jest? Przekonajcie się sami. Kilka nowych funkcji naprawdę bowiem robi pozytywne wrażenie.

Google w swoim najnowszym systemie postanowiło umieścić ulepszoną wersję aplikacji do robienia zdjęć. Użytkownicy Androida 4.2 mają mieć możliwość robienia za pomocą swoich urządzeń zdjęć podobnych do tych, jakie możemy oglądać dzięki Street View. Co ciekawe, we wspomnianej aplikacji dostępna jest funkcja pozwalająca na umieszczanie wybranych panoram w Mapach. Dzięki temu możemy przyczynić się do rozwoju Map Google’a.

Najnowszy Android pozwalać ma na obsługę kilku kont na jednym urządzeniu. Dzięki temu każdy członek rodziny może spersonalizować urządzenie wedle własnego uznania, to jest dodawać własne widżety, zmieniać tapetę czy instalować aplikacje, nie ingerując przy tym w ogóle w konta pozostałych bliskich. Córka może więc sobie umieścić tapetę z Hello Kitty, nie martwiąc się o to, czy tata za chwilę nie zmieni zdjęcia ładnego kotka na wirtualne Porsche.

Jelly Bean w wersji 4.2 to także klawiatura w stylu Swype, a więc taka, która pozwala nam na bardzo szybkie pisanie bez konieczności odrywania palca od ekranu za każdym razem, gdy chcemy „wklepać” jakąś literkę. Funkcja ta może przyczynić się do tego, że wkrótce nikt nie będzie już z Google Play pobierał programów stworzonych do szybkiego pisania (które wcale nie należą do tanich). Niestety, na razie w sieci brak jest informacji, jak androidowa systemowa nowość działa w praktyce, należy więc wystrzegać się pochopnych wniosków.

Co poza wspomnianymi wyżej funkcjami dodano do Androida 4.2? Na pewno warto wspomnieć o skrótach ustawień w pasku powiadomień, a także o ulepszaniach w usłudze Google Now, którą od teraz będzie można zsynchronizować z kontem Gmail.

Co sądzicie o nowy Androidzie? Chcielibyście mieć okazję już go przetestować? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button