Tabu – mobilna wersja popularnej gry towarzyskiej

W Google Play pojawiła się jakiś czas temu mobilna wersja gry towarzyskiej o nazwie Tabu. Wprawdzie wspominany androidowy produkt nie powstał we współpracy z firmą Hasbro, jednak prezentuje się całkiem nieźle i z całą pewnością jest godny polecenia. Zapewnia bowiem ciekawą rozrywkę zarówno nam, jak i naszym znajomym, a dodatkowo jest do pobrania za darmo.

Dla tych, co jeszcze nigdy nie mieli styczności z grą Tabu, krótkie przedstawienie zasad. Uczestniczy opisywanej zabawy dzielą się na zespoły (maks. 4), których zadaniem jest zdobycie po określonej liczbie rund jak największej ilości punktów. Każda z grup ma okazję poprawić swój dorobek punktowy, zgadując specjalne hasła. Trudność polega na tym, że tłumacząc swojej drużynie wspomniane wyrazy, nie można użyć kilku określeń (dla, na przykład, Poczty mogą to być znaczki, listy czy paczki). Wykonując zadanie, mamy też – rzecz jasna – narzucony limit czasowy, którego nie możemy przekroczyć.

Za mobilną wersją opisywanej gry przemawia przede wszystkim wygoda. Wszystkie potrzebne do zabawy elementy mamy w swoim telefonie, tak więc nie jesteśmy zmuszani do noszenia całego pudełka z grą, kiedy przyjdzie nam ochota zagrać ze znajomymi w Tabu.

Liczba haseł w produkcji studia FunkyGames jest zadowalająca. Mimo że „męczyliśmy” grę przez kilka ładnych godzin, nie zdarzyła nam się sytuacja, by powtarzały się hasła do odgadnięcia, co jest sporą zaletą. Warto przy okazji dodać, że autorzy Tabu zapowiedzieli aktualizację bazy haseł (dzięki liczbie pobrać, która przekroczyła 1000), tak więc wkrótce będzie z tym jeszcze lepiej, niż jest obecnie.

Nad oprawą graficzną aplikacji z tego wpisu raczej nie ma się co rozwodzić. Wszystko wygląda bowiem schludnie i – co najważniejsze – przejrzyście.

Tabu pobrać można z Google Play zupełnie za darmo. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej, dzięki czemu mogą w nią grać z powodzeniem osoby w różnym wieku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button