Nowy Messenger – wreszcie konkretne zmiany!

People (1)Już niedługo w Sklepie Play oraz Appstore pojawi się dość spora aktualizacja Messengera. Aplikacji, która służy do kontaktu ze znajomymi z Facebooka. Korzysta z niej prawie każdy i prawie każdy narzeka na jej jakość. Standardowo potrafi się zawiesić bez najmniejszego powodu i jest po prostu mało responsywna – nawet na dość przyzwoitym sprzęcie.

Mimo ogromnych kłopotów z działaniem wielu z nas i tak korzystało z programu, bo na rynku niestety nie ma zbyt sensownych alternatyw, które działałyby choć tak jak oryginalna, dedykowana aplikacja. Okazuje się, że postanowiono coś z tym zrobić i odświeżyć wreszcie interejs użytkownika, który średnio pasował do najnowszych standardów.

Spójrzmy jednak najpierw na sam wygląd aplikacji. Bardzo przypomina on to, co oferuje nam Windows Phone, a więc minimalizm, prostokątne zakończenia i przejrzystość. Kolory są dobrze dopasowane i po prostu przyjemne dla oczu. Pokuszono się także o dodanie kilku animacji, które dobrze wyglądają i świetnie działają nawet na słabszych urządzeniach.

messenger3.0.1

Poprawiono także sam kod aplikacji, bo aktualnie uruchamia się ona szybko i sprawnie, co widać zwłaszcza na starszych smartfonach. Wreszcie podąża to w dobrym kierunku, co strasznie mi się spodobało, bo tak właśnie powinna działać aplikacja od samego początku!

Niestety nie wiemy jeszcze kiedy aplikacja zawita do Google Play, lecz będzie to zapewne niedługo.

Oto link do aplikacji, którą możecie ściągnąć i zainstalować na swoich smartfonach jeszcze przed pojawieniem się w sklepie.
Click!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button