Nimble Quest – tak dobre, że chce się grać!

Nimble Quest to dzieło studia, które wydało na świat takie produkcje jak: Tiny Tower, Sky Burger czy Pocket Planes. Po takich hitach wszyscy oczekiwaliśmy kolejnego zaskoczenia. Dwa dni testów uświadomiły mnie, że Nimble Quest to zdecydowany majstersztyk w kategorii mobilnych aplikacji.

Gra początkowo przypomina Snake’a. Sposób poruszania bohaterem, zbieranie diamencików, śmierć po uderzeniu w ściany – wszystko pasowało. Do czasu. Okazało się, że to tylko pozory.

Zaczynamy swoją zabawę od wybrania głównego bohatera, będącego czymś w rodzaju głowy węża. Owa postać (czy to magik, rycerzy, czy cokolwiek innego), posiada swoją prywatną broń. Kiedy podróżuje po planszy i zabija przeciwników korzystając z automatycznego ataku, na miejscu zwłok pojawiają się fanty, bądź dodatkowi bohaterowie.

Każda postać, która uda nam się zgarnąć z planszy, dołącza do naszego wężyka. Im więcej postaci, tym silniejszy atak i tym większa skuteczność. W miarę postępów w grze, odblokowywane są kolejne ludki, power-upy i bonusy.

Produkcja autorstwa NimbleBit charakteryzuje się pikselową oprawą graficzną i fajnymi możliwościami rozwoju. Jeżeli lubicie retro gierki i swego czasu pykaliście w Snake’a, jestem pewna, że będziecie bardzo zadowoleni z nowego nabytku. Zarówno na iOS jak i na Androida apkę można pobrać za darmo :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button