Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #80

Chociaż brzmi to dość komicznie, każdy lubi sobie poleniuchować po długim weekendzie. Jako że majówka już za nami, na pewno będziecie potrzebowali na swoich smartfonach czegoś, co pozwoli Wam się totalnie odmóżdżyć przed zbliżającym się tygodniem. A jeśli dodatkowo jesteście tegorocznymi maturzystami, tym bardziej zachęcamy Was do odejścia od streszczeń lektur. Szczególnie, że ta niedziela jest naprawę obfita w kwestii przecen gier i aplikacji. To co, gotowi na osiemdziesiąty odcinek Androidowych Okazji?

Monument Valley

Tego tytułu na pewno nikomu z Was nie trzeba przedstawiać. Monument Valley to obecnie chyba jedna z najpopularniejszych, minimalistycznych produkcji dostępnych w Google Play. Opowiada nam ona o pewnej nieznanej księżniczce, która przemierza zakątki dobrze wyglądającego świata pełnego mniej oraz bardziej skomplikowanych przeszkadzajek.

Monument Valley pod każdym względem jest oryginalne. Po pierwsze, mamy tutaj do czynienia z naprawdę fajną, geometryczną grafiką. I po drugie wreszcie – fabuły nie poznajemy od samego początku, lecz ujawnia nam ona swoje sekrety wraz z naszym postępem w rozgrywce. Niektórzy z Was być może pomyślą sobie, że jest to wyjątkowo prosta apka, ale zdecydowanie nie jest to prawda.

mount

Monument Valley to zdecydowanie bardziej łamigłówka, niż zręcznościówka. Na każdym kroku trzeba tutaj myśleć i robić wszystko, aby jak najszybciej wykonać powierzony cel. Liczba plansz dostępna w gierce nie jest rewelacyjna, ale spokojnie wystarcza na godzinkę czy dwie dobrej zabawy.

Jeszcze niedawno Monument Valley kosztowało w Google Play prawie 15 złotych, natomiast w chwili obecnej cena tej gry wynosi zaledwie trzysta groszy, czyli… no, wiadomo. Pobierz Monument Valley za 3,00 PLN w Google Play.

LIMBO

Czarno-biała produkcja o nazwie LIMBO dostępna jest na system Android od niedawna. Najwidoczniej nie sprzedaje się tak dobrze, jak na konsolach, ponieważ jej autorzy znów postanowili pokusić się o przecenę. Co bardzo ważne, po raz kolejny dość dużą, bo wynoszącą aż 80 procent.

W grze LIMBO przychodzi nam kierować pewnym chłopcem. Dowiadujemy się na samym początku, że jego siostra zaginęła, natomiast on postanowił rzucić wszystko i ruszyć jej na ratunek. Oczywiście, jest jeszcze zbyt mały, aby robić wszystko samodzielnie, dlatego też musimy podpowiadać mu, co dokładnie ma robić i w jaki sposób.

Plansze przygotowane dla graczy to cała masa wyzwań, z którymi musimy się zmierzyć. Przesuwanie platform to tylko jedna z nielicznych „niespodzianek”, jakie na nas czekają. Na pewno zbyt wiele Wam nie zdradzimy, pisząc, że LIMBO to gwarancja dobrej, niespotykanej zabawy. Niestety, trochę już przestarzałej, biorąc pod uwagę, że posiadacze różnych platform mieli do niej dostęp dawno, dawno temu.

W jakiej cenie można dorwać obecnie LIMBO? Jeżeli zajrzycie do Google Play teraz, powinniście załapać się na 80-procentową przecenę. Pobierz LIMBO za 4,00 PLN w Google Play.

Terraria

Jeżeli kojarzycie Minecrafta, a wierzymy w to, że tak właśnie jest, na pewno doskonale wiecie, czym jest Terraria. Ta pikselowa, dwuwymiarowa gierka to – według wielu osób – największy konkurent wspomnianego wcześniej hitu na PC-y, konsole i urządzenia przenośne. Właśnie dlatego warto wspomnieć, że obecnie jej wartość spadła do naprawdę niewielkiej sumy.

Co takiego przychodzi nam robić w opisywanej gierce? Podobnie jak w Minecrafcie, chodzimy tu po wirtualnym świecie, kopiemy, tworzymy i – rzecz jasna – zabijamy potwory. Dla miłośników Multiplayera, androidowa wersja wyposażona jest w tryb wieloosobowy, dzięki czemu można grać nie tylko w pojedynkę.

Spora część użytkowników Google Play narzeka na optymalizację gry. Mimo że zdarza się jej raz na jakiś czas samoczynnie wyłączyć, nie można zarzucić jej niczego poza tym. Bo potrafi bawić przez wiele godzin, wygląda całkiem nieźle i przede wszystkim nie brakuje w niej kompanów do wspólnej rozgrywki.

4,51 PLN – dokładnie tyle wynosi obecna cena gry Terraria. Jeżeli nie będzie ona dla Was na tyle korzysta, by się skusić, nie powinniście nazywać się fanami Minecrafta oraz podobnych do niego produkcji. Pobierz Terraria za 4,51 PLN w Google Play.

Rayman Fiesta Run

A teraz coś dla najbardziej oszczędnych z naszych Czytelników. Platformówka Rayman Fiesta Run to klasa sama w sobie i raczej nie trzeba pisać o niej zbyt wiele. Godny odnotowania jest natomiast fakt, iż Ubisoft postanowił obniżyć cenę tej naprawdę udanej produkcji do zaledwie… złotówki z kilkunastoma groszami.

W Rayman Fiesta Run gracz steruje ludzikiem, zbiera świetliki oraz unika przeszkód. Levele przygotowane przez twórców apki zdecydowanie wystarczają na kilka godzin dobrej zabawy. A jeżeli dodatkowo będziecie chcieli ukończyć wszystko, co tylko możliwe i to na najwyższą ocenę, przedłużcie sobie dobę, bo prawdopodobnie jedna będzie dla Was niewystarczająca.

Oprawa audiowizualna gry powinna przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym. Jak widać na screenach, Rayman Fiesta Run to bardzo udana, dwuwymiarowa zręcznościówka, w której nie brakuje kolorowych i naprawdę dobrze wyglądających elementów, a przygotowane poziomy sporo się od siebie różnią.

Grzechem byłoby nie skorzystać z przeceny na Rayman Fiesta Run. W tym przypadku nie będziemy zatem namawiać do pobierania, bo doskonale wiecie, że jest to niemalże Wasz obowiązek! Pobierz Rayman Fiesta Run za 1,19 PLN w Google Play.

A na koniec – tak niestandardowo – kilka wyprzedawanych apek „wyłapanych” przez nas na szybko:

The Amazing Spider-Man 2 – cena: 3,16 PLN (40% taniej!)

Star Wars: Knights of the Old Republic – cena: 13,27 PLN (70% taniej!)

Motorsport Manager – cena: 1,99 PLN (85% taniej!)

No cóż, Drodzy Czytelnicy, na dzisiaj to już wszystko. Jeżeli macie do nas jakieś pytania, sugestie i tak dalej, piszcie na redakcyjnego e-maila lub skorzystajcie z funkcji dodawania komentarzy! Trzymajcie się! :)

PS. Powodzenia dla wszystkich tegorocznych maturzystów!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button