Nightmares from the Deep 2 – przygodówka z mroczną fabułą

W Nightmares from the Deep™ 2 przychodzi nam wcielić się w rolę kustoszki, która niespodziewanie musi uratować życie swoje i innych. Jej przygoda zaczyna się w momencie otrzymania paczki. Po jej otwarciu w muzeum zaczynają się dziać dziwne rzeczy, a przeszłość staje się teraźniejszością. Kurier, który dostarczył przesyłkę, okazuje się być wybawieniem… Nie bez powodu dotarł właśnie do nas – w swoim domu ukrywa syrenę, która jedynie dzięki naszej pomocy będzie w stanie wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Fabuła gry wciąga i bez przerwy zaskakuje. Do odkrycia jest prawie 50 lokalizacji, 20 cen z ukrytymi przedmiotami, kilkadziesiąt mini-gierek i ponad 400 przedmiotów do zebrania. Dodatkowo autorzy zadbali o achievementsy. G5 słynie z tego, że zachęca do zabawy, a następnie zmusza do zakupu pełnej wersji. Tutaj mamy ten przywilej, że jesteśmy w posiadaniu właśnie full opcji.

Teraz kilka podstawowych informacji. Do wyboru są trzy tryby gry: łatwy, średni i ekspercki. Początkujący i leniuchy wybierają pierwszy (można liczyć na szybko ładujące się podpowiedzi i świecące aktywne strefy), zaawansowani biorą stopień średni, natomiast osoby z większymi ambicjami – eksperta. Tam należy polegać tylko na sobie i na swoich domysłach.

Sama akcja jest dynamiczna, co nie jest zdziwieniem w przypadku dzieła studia G5. Hidden objects to nie dla wszystkich dobra frajda. Trzeba ten gatunek lubić i dobrze się w nim czuć. Jeżeli rozwiązywanie zagadek nie jest Wam obce, z pewnością odnajdziecie się w świecie Karaibów.

Jeśli to Wasz pierwszy raz, skorzystajcie z tutoriala. Dzięki niemu wszystko będzie jasne. To jednorazowa nauka – jak raz do niej podejdziecie, w każdej grze tego typu będziecie wiedzieć o co biega ;)

Wielkim pozytywem jest również wbudowana polska wersja językowa. Przydaje się szczególnie wtedy, gdy nie radzimy sobie z angielskim. Fabuła i poszczególne miejsca akcji dokładnie oznaczone są w naszym dzienniku, dzięki czemu nigdy się nie zgubimy.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button