Neoteria – czas na podróż po odległej, pikselowej galaktyce

Wychowaliście się na strzelankach, w których leci się przed siebie po niezbadanej galaktyce pełnej różnego rodzaju wrogów, siedząc w pikselowm super-nowoczesnym statku kosmicznym? No to dobrze się składa, bo na dobry początek dnia przygotowaliśmy dla Was recenzję jednej z nowszych gier tego typu. Drodzy AppsCzytelnicy, przed Wami Neoteria.

W produkcji OrangePixel wcielamy się w postać astronauty, którego zadaniem jest uratowanie Ziemi przed inwazją wrogo nastawionych cywilizacji z innych planet. Aby wykonać zadanie w stu procentach, musimy udać się w podróż po odległych galaktykach, niszcząc po drodze wszystkie statki nieprzyjaciół.

Mimo że w grach tego typu zazwyczaj chodzi tylko i wyłącznie o bicie rekordów, fabuła skutecznie urozmaica rozgrywkę. Samo niszczenie wrogów i staranie się o jak najlepszy rezultat punktowy dość szybko się nudzi. Gdy jednak mamy świadomość, że nasze starania nie idą na marne, a pozwalają nam dostać się do kolejnych etapów gry, robi się dużo, dużo ciekawiej. Tak właśnie jest w przypadku Neoterii.

Sterowanie odbywa się za pomocą konsolki umieszczonej na ekranie dotykowym. Dwa klawisze pozwalają nam przesuwać się statkiem w górę lub dół, natomiast jeden – umieszczony po prawej stronie – odpowiedzialny jest za używanie broni.

Oprawa graficzna w Neoterii, jak to zawsze w przypadku gier OrangePixel, należy do niezwykle oryginalnych. Pikselowy świat uraczył mnie od samego początku. Myślę, że jeśli ktoś wychował się na 8-bitowych produkcjach, będzie zachwycony, podobnie jak ja.

Neoteria dostępna jest w Google Play w dwóch wersjach: płatnej i bezpłatnej.

Ocena AppsBlog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button