Music Samurai – samurajowa wersja Guitar Hero

Jesteś fanem gier muzycznych, który od czasu do czasu lubi posiekać przeciwników w wirtualnym świecie? Jeżeli tak, to z całą pewnością powinieneś bliżej przyjrzeć się produkcji Music Samurai, która w świetny sposób łączy ze sobą cechy gry akcji  z popularnym Guitar Hero.

Guitar Hero na pewno kojarzycie. Gra, w której w odpowiednim momencie trzeba naciskać na kolorowe elementy gitary była niegdyś bardzo popularna, a imprezę bez niej określano mianem nieudanej. Podobnie sprawa ma się z grami akcji – jakąś tam testował pewnie każdy, dlatego nie trzeba pisać o co, mniej więcej, w nich chodzi.  Powiedzieć wypada natomiast, że Music Samurai, o którym jest ten wpis, łączy ze sobą cechy produkcji akcji i aplikacji gitarowej.  Jak to połączenie wygląda w praktyce?

Zadaniem gracza w produkcji Pixel Punch jest naciskanie odpowiednich przycisków w celu odegrania wybranej piosenki. Kiedy uda nam się cel zrealizować, biegnący przed siebie samuraj zabije jednego z przeszkadzających mu wrogów, a my tym samym zdobędziemy punkty. Pojawiający się na ekranie przeciwnicy są jedynie dodatkiem, jednak śmiało powiedzieć można, że bez nich Music Samurai nie zyskałby tak wielu fanów, a sama gra nudziłaby się po kilku utworach muzycznych.

Urozmaiceniem rozgrywki w grze są dostępne w niej dwa tryby. Pierwszy, nazwany Endless, kończy się po kilku minutach, a polega przede wszystkim na pobijaniu rekordów. Drugi natomiast to swego rodzaju kampania. Jest on o wiele ciekawszy, gdyż pozwala nam na grę zgodnie z fabułą. Nie mamy więc wrażenia, że niszczymy wrogów bez sensu, a robimy to w rzeczywiście słusznej sprawie.

Pod względem graficznym, samurajowa wersja Guitar Hero nie powala na kolana. Kanciaste postaci czy niedopracowane elementy tła nie rzucają się jednak zbytnio w oczy, szczególnie gdy gramy na urządzeniu z małym ekranem albo jesteśmy po prostu skupieni na grze.

Music Samurai dostępny jest w Google Play w dwóch wersjach: płatnej i darmowej. Pobranie tej pierwszej wiąże się z kosztem nieprzekraczającym 4 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button