The Mushroom Book – atlas grzybów – nie daj sobie zniszczyć wątroby

Sezon grzybowy w pełni. W lasach jest wielki wysyp przeróżnych jadalnych, oraz niejadalnych grzybów. Wydaje Ci się, że nasz się na nich doskonale? Sprawdź swoją wiedzę – lepiej kilka razy przeczytać, niż raz wylądować w szpitalu z koniecznością przeszczepu wątroby. Jeżeli nie znacie się kompletnie za tych rarytasach, warto sprawdzić się w roli zbieracza – dzięki apce, która gości w dzisiejszym wpisie, dowiecie się które grzyby możecie zbierać bez obaw, a które należy omijać szerokim łukiem. Pamiętajcie! Jeżeli nie macie pewności co do jadalności grzyba, którego przynieśliście do domu – poproście o pomoc kogoś, kto specjalizuje się w tym fachu! Nie ryzykujcie swojego zdrowia i życia.

W The Mushroom Book znajdziecie polskie opisy grzybów jadalnych, oraz niejadalnych. Zbiór jest alfabetyczny, obok każdej nazwy wyświetlany jest obrazek informujący czy dany grzybek jest zdatny do spożycia, czy nie. Po kliknięciu w borowika szlachetnego, otrzymujemy zwięzłe dane dotyczące identyfikacji grzyba, jego właściwości, oraz – co najważniejsze – zdjęcie szanownego osobnika.

Jedną z najciekawszych opcji aplikacji jest możliwość identyfikowania grzyba za pomocą kilku kroków. Klikamy przycisk ,,zidentyfikuj”. Z kilku obrazków, wybieramy zestawy takich, które najbardziej pasują znalezionemu przez nas grzyba. Na początek kształt kapelusza, następnie to, co jest pod kapeluszem, czyli sitko, bądź blaszki, kolejny etap stanowi nóżka, a ostatni – rodzaj lasu, w jakim rósł grzybek.

Otrzymujemy gotowe dane dotyczące grzybów, które pasują do wykazanego przez nas opisu. Należy pamiętać, że nie można do końca ufać żadnej książce, ani aplikacji stworzonej z myślą o grzybach. Jeżeli nie jesteśmy pewni – zapytajmy, lub po prostu zostawmy w lesie.

Pobierz The Mushroom Book za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 9/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button