Moje Słowa – nauka czytania dla najmłodszych

Aplikacja Moje Słowa to świetna sprawa dla maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem. Autorem tytułu jest Wacław Rosicki. Oznacza to mniej więcej tyle, że wszystkie treści zawarte w apce są dostępne w języku polskim!

Co prawda naukę czytania mam już dawno za sobą, jednak wyjątkowo miło mi było powrócić do czasów dzieciństwa i pobawić się w kolorowym świecie literek :)

Program zawiera 30 lekcji, dzięki którym dziecko będzie mogło poznać w sumie 102 słowa. Lektorka powtarzająca kolejne słowna umożliwia zapoznanie się z prawidłowym wypowiadaniem wyrazów.

Apka opiera się na scenariuszach, w których głównym założeniem jest powtarzanie, rozpoznawanie i zapamiętywanie słów. Codzienne powtarzanie lekcji gwarantuje szybkie postępy w nauce. Dodatkowo, posiadając Moje Słowa ,,skazujemy się” na otrzymywanie codziennych nowych lekcji z kolejnymi 15 słówkami i 3 ćwiczeniami powtarzającymi.

Każda z lekcji (już powtórzonych), kończy się quizem, w którym maluch wybiera jedną z czterech ikonek z wyrazami. Należy wybrać tą, której zawartość wypowiadana jest przez nauczycielkę.

Narzędzie jest kolorowe i pełne radości. Spotykamy się z polskimi okrzykami radości i ewentualnym zwróceniem uwagi na popełnione błędy. Co prawda aplikacja jest płatna i kosztuje prawie dwa dolary, moim zdaniem zasługuje na pobranie. Przede wszystkim jest dostępna w języku polskim – dla dziecka to bardzo ważne. Kolejną sprawą jest bardzo sympatyczny sposób nauczania polegający na powtarzaniu zadań, co (biorąc pod uwagę moje doświadczenie) zdaje świetne rezultaty.

Jeżeli macie w swojej okolicy szkraba, który jeszcze nie radzi sobie z czytaniem, pokażcie mu Moje Słowa, a połączycie przyjemne z pożytecznym :)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button