Memorado – gry rozwijające umysł

Memorado to aplikacja, jaka pojawiła się w AppStore w czwartkowy wieczór. Produkcja jest darmowa w swojej podstawowej wersji. By cieszyć się pakietem premium, gracze muszą zainwestować około 10 dolarów. My skupimy się jednak na opcji free. Czym więc jest opisywana apka? Narzędziem, dzięki któremu nasz mózg uczy się funkcjonować szybciej i sprawniej.

a

By dokładnie ,,wybadać” nasze potrzeby, twórcy tytułu, studio o tej samej nazwie co sama produkcja, zastosowali swego rodzaju test, w którym określamy swoje priorytety. Zadane nam zostają pytania, na które musimy odpowiedzieć przy pomocy trzech ikonek zainteresowania – mało istotne, istotne, bądź bardzo istotne.

Jeżeli chcecie podreperować głowę w temacie szczegółów, matematyki, zapamiętywania dłuższych tekstów, czy po prostu relaksowania się pośród ludzi, musicie wybrać takie odpowiedzi, które najbardziej Wam odpowiadają. Po krótkiej analizie, program przystosowuje indywidualny program ćwiczeniowy.

b

Nie wiem jak bywa u innych, ale moim pierwszym zadaniem było zapamiętanie układu zielonych kwadracików na planszy. Kolejną próbą było malowanie. Zabawę znałam z wielu testowanych przeze mnie gierek logicznych, więc nie miałam problemu. Moim celem było wypełnienie całej planszy przy pomocy kolorowych wężyków. Następna grą było zapamiętywanie układów liczb i ustawianie ich w kolejności rosnącej. Trzeba przyznać, że opisywana aplikacja nie jest nudna – człowiek ma radochę z trenowania swojego umysłu. Podsumowując – przyjemne z pożytecznym :)

c

Jeżeli chodzi o interfejs narzędzia, to nie mam zarzutów – jest ładnie, przejrzyście i spokojnie. Jeżeli czasem macie wrażenie, że Wasz mózg już paruje od ilości wiedzy, szybkości jej przyswajania, bądź zmęczenia, pobierzcie aplikację za darmo i poćwiczcie trochę. Odprężycie się i dacie głowie to, czego potrzebuje najbardziej – trening, którego nie odczuje! Polecam!

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button