Math Maniac – pożyteczny umilacz czasu

Gdy zastanawialiśmy się nad tym, jaką grę opisać na łamach naszego blogu tym razem, w Android Markecie naszą uwagę przykuła dość ciekawa gra o – przyznamy się szczerze – nieco odstraszającym nas tytule „Math Maniac”. Postanowiliśmy jednak bliżej przyjrzeć się kolejnej już w sieci produkcji edukacyjnej i powiedzieć Wam, czy warto ją pobrać.

„Math Maniac” należy do tego typu gier, o których nie trzeba wiele pisać, by poinformować o wszystkich jej funkcjach. Postaramy się więc napisać też nieco więcej o naszych odczuciach po teście aplikacji stworzonej przez Björna Voigta.

W menu opisywanego przez nas programu nie znajduje się wiele opcji. Do wyboru, standardowo, jest Nowa Gra, Instrukcja, Ustawienia i Tabela Wyników – tak więc wszystko, co najważniejsze, bez zbędnych ulepszeń.

Nazwy poszczególnych zakładek w menu mówią same za siebie, dlatego nie będziemy Wam pisać co znajdziecie, wybierając konkretną opcję.

Przejdźmy zatem do omówienia zasad gry. Tutaj również nie będzie wiele tłumaczenia. Naszym zadaniem w „Math Maniac” jest bowiem po prostu wyczyszczenie tablicy składającej się z małych kwadracików zawierających liczby. Na czym polega owo czyszczenie? Otóż na dole ekranu pojawia się liczba, a naszym zadaniem jest w ciągu 10 sekund dodawanie znajdujących się na planszy liczb w taki sposób, by uzyskać podany przez program wynik.

Prosty przykład: Na dole ekranu znajduje się dziesiątka. Wybieramy więc dwa kwadraciki z liczbą 5 (ale możemy tworzyć, oczywiście, też inne kombinacje), które natychmiast znikają i nie będą już do naszej dyspozycji.

W sumie zadanie wydaje się proste i początkowo takie jest, ale im wyższy poziom, tym większe wyniki mamy do uzyskania. A więc na piątym poziomie nie będziemy już mieli dodać kwadracików, by uzyskać liczbę 22, lecz, na przykład, 87.

Oprawa graficzna w Math Maniac jest dość przyjemna i nie można mieć do niej większych zastrzeżeń. Również wybór odpowiednich kwadracików nie sprawiał nam problemów, a obawialiśmy się, że tak właśnie będzie.

Podsumowując, grę Math Maniac (do pobrania z Android Marketu)możemy z czystym sumieniem polecić każdemu, nie tylko miłośnikowi matematyki.  Aplikacja pozwala bowiem nie tylko na miłe spędzenie czasu, ale również uczy nas szybkiego dodawania, które przecież bardzo często przydaje się w różnych sytuacjach życiowych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button