Match’A’Shape – polska łamigłówka

Jeżeli szukacie gry, dzięki której będziecie mogli się nieco odstresować, a dodatkowo trochę popracujecie swoimi szarymi komórkami, to właśnie znaleźliśmy coś dla Was. Match’A’Shape jest polską grą logiczną, w której proste wydają się tylko same zasady, co postaramy się udowodnić Wam właśnie w tym wpisie. Zainteresowani oryginalną, a do tego rodzimą łamigłówką? W takim razie zabierzcie się do czytania ;)

Tak, jak napisaliśmy we wstępie (no może nie dosłownie), w Match’A’Shape zasady wydają się dziecinnie proste, lecz pogląd na nie zmienia się wraz z uruchomieniem gry i przejściem pierwszych dziesięciu, może piętnastu, dostępnych poziomów.

Zadanie gracza w opisywanej przez nas grze sprowadza się do układania kolorowych schematów przy pomocy kilkunastu kwadratów, które możemy obracać w dowolny sposób. Najlepiej rozgrywkę w MAS bez wątpienia obrazuje zamieszczony na końcu tego wpisu filmik, dzięki któremu od razu zrozumiecie, co chcieliśmy Wam przekazać, pisząc o regułach gry.

Oczywiście, przejście niemal wszystkich poziomów za którymś razem w końcu się udaje i nie trzeba przy tym wiele skupienia. W grze polskich programistów nie chodzi jednak o sam fakt przejścia gry, a o sposób, w którym zadanie wykonaliśmy. Oznacza to, że patrzy się tu przede wszystkim na czas, w jakim udało nam się rozwiązać łamigłówkę oraz na liczbę niezbędnych do tego ruchów. I właśnie to sprawia, że Match’A’Shape można zaliczyć do wymagających gier logicznych.

Jeśli chodzi o samą oprawę graficzną w produkcji studia Infor IT, to nie mamy do niej jakichkolwiek zastrzeżeń. Wszystko bowiem, jak na tego typu grę, prezentuje się bardzo dobrze oraz kolorowo i – według nas – niczego więcej akurat w tym przypadku do szczęścia nie potrzeba.

Z racji tego, że Match’A’Shape jest do pobrania z Google Play i AppStore zupełnie za darmo, możemy Wam z czystym sumieniem polecić tę produkcję i obiecać, że większość z Was się na niej nie zawiedziecie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button