MarcoPolo Weather – zabaw się w pogodynkę i stwórz własną pogodę

MarcoPolo Weather zabawiamy się w bajkowego bożka, który panuje nad pogodą w wiosce. Głównymi bohaterami historyjki są postaci wybrane bezpośrednio przez nas. Jest to kolejna aplikacja, w której mamy okazję stworzyć swoją opowieść. Tematem przewodnim aplikacji jest pogoda w każdym znaczeniu tego słowa. Co prawda dysponujemy tylko połową obiektów dostępnych w grze (ze względu na podział na pełną wersję i lite, czyli okrojoną).

W moim odczuciu podstawowa wersja aplikacji, która dostępna jest za darmo, zawiera dostateczną ilość ,,fantów” zapewniających dziecku świetną zabawę. Tak – odbiorcami produkcji studia MarcoPolo Learning są najmłodsi użytkownicy jabłuszkowych urządzeń. Przy pomocy własnych palców i odrobiny wyobraźni, mogą stworzyć niesamowite historyjki.

Pierwszym krokiem jest wybranie zachmurzenia (słońce za chmurami, bezchmurne niebo, pełne zachmurzenie, oraz deszczowe chmurzyska). Następnym zadaniem jest ustalenie temperatury panującej w dzień, bądź w nocy. Dodatkową opcją jest możliwość ustalenia siły wiatru. Kiedy te wszystkie wartości zostaną uporządkowane, przyjdzie nam przejść do najprzyjemniejszej części gry, czyli rozstawiania postaci, decydowania o ich aktualnej aktywności i zadowoleniu.

Dolny pasek to centru dowodzenia – to w nim znajdziemy różne wdzianka dla stworzeń, zabawki przydatne podczas zabaw zarówno na śniegu, jak i na pełnym słońcu, oraz inne.

Trzeba przyznać, że produkcja rozwija logiczne myślenie i wyobraźnię. Lubię tego typu gry z jednego względu – dziecko z niczego tworzyć coś swojego i naprawdę kreatywnego. Polecam!

icon
MarcoPolo WeatherMarcoPolo Learning, Inc.EducationBezpłatneDownload

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button