Maleficent Free Fall – kolejna fajna produkcja od Disney’a

Disney ostatnio bardzo często tworzy gry z kategorii ,,match 3″. Nie dziwi mnie to, gdyż ten typ produkcji jest chyba najbardziej popularny. Sama wiem ile czasu spędzam w Candy Crash Saga, czy Pet Rescue.

Maleficent Free Fall to bardzo dobrze wykonana aplikacja, która pozwala na zabawę przez długie godziny. Zacznę od minusów, aby następnie przejść do miłych rzeczy. Przede wszystkim spotkamy się z mikropłatnościami – standard – kupienie zapasu mikstury kosztuje kilka dolców, ale możemy spokojnie poradzić sobie bez niej. Chyba muszę zmienić branżę, gdyż żadne wpadki autorów nie przychodzą mi na myśl :) Zacznę więc zachwycać się nad dziełem!

Kilka pierwszych leveli to tutorial. Ja byłam trochę zła na konieczność klikania w to, co mi akurat autorzy karzą, gdyż na pamięć znam zasady ,,match 3″, które praktycznie nigdy się nie zmieniają. Biorę jednak pod uwagę, że pobrać aplikację mógł ktoś, kto nie miał do tej pory styczności z takim rodzajem gry logicznej.

Na pasku z boku widoczne są power-upy. Część z nich służy do zbicia wybranych diamentów, które przeszkadzają nam w osiągnięciu sukcesu, a inne pozwalają na inne kombinacje. Nie powiem, bym była znawcą w tym przypadku – nie korzystam z takich ulepszeń, gdyż muszę za nie płacić. A po co, skoro w grze samodzielnie można stworzyć fajne power-upy?

Podczas łączenia większej ilości klocków, otrzymujemy specjalne diamenty, które są w stanie pomóc nam w osiągnięciu sukcesu. I tak z poczwórnego zestawienia dostajemy świecidełko, które w pionie, bądź poziomie niszczy wszystkie obiekty. Łącząc 5 kamieni, dostajemy specjalną gwiazdę, która losowo ,,infekuje” inne i usuwa z naszego pola widzenia. Stworzenie literki ,,L” z 5 diamentów pozwala na wytworzenie swego rodzaju bomy.

Oprawa graficzna jest bardzo ciekawa. Poruszamy się po stronach książki i odkrywamy kolejne poziomy. Jest ich bardzo dużo, więc z pewnością nie przejdziemy gry w ciągu jednego dnia. Jeżeli zawalimy jakiś etap, zostaje nam odjęte jedno życie. Wszystkich na starcie mamy 5. Regeneracja 1 serca trwa 30 minut, więc warto postarać się o nienaganną grę ;)

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Disney Maleficent Free FallKongregate, Inc.GamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button