Magic Formula – laboratoryjna łamigłówka

Takich gier, jak Magic Formula widziałam już co najmniej kilka. Żadna z testowanych przeze mnie produkcji nie była jednak tak doskonała pod każdym względem, jak ta autorstwa NuOxygen.

Startujemy w laboratorium. Naszym zadaniem jest takie tworzenie mikstur, by te wybuchając, niszczyły wszystkie inne elementy na planszy. Głównym bohaterem aplikacji jest laborant wyglądający na małego chłopca, który eksperymentuje w zakątku swojego dziecięcego pokoju.

Jeżeli chcecie sprawić sobie naprawdę dobrą grę, szczerze polecam produkcję z tego wpisu. Warto zaznaczyć, że obecnie, tj. na dzień 10 czerwca 2014, gra jest przeceniona i można ją nabyć za darmochę ;)

Pierwsze 20 poziomów to tutorial, w którym dowiadujemy się różnych ciekawostek. Poznajemy naczynia i przedmioty, które mają ważne zastosowanie w naszej zabawie. Poza zwykłymi, szklanymi probówkami, spotykamy się z kolbami (tymi dziwnymi wazonikami), oraz specjalnymi lusterkami, które zmieniają kierunek lotu eksplodującej mikstury.

Każdy poziom wymaga od nas skupienia i początkowego przemyślenia kolejnych kroków. Górny pasek wyznacza ilość ruchów, w jakiej musimy się zmieścić. Główny bohater spuszcza się po linie i wlewa kropelkę płynu do wyznaczonego przez nas naczynia. Niezwłocznie wraca na górę, a my oglądamy efekty jego dzieła.

Mikstura wybucha wtedy, gry jej kolor jest krwistoczerwony. Oczywiście najpierw musi nastąpić symboliczne pacnięcie. Jeżeli w którejś kolbie jest inny kolor, oznacza to, że do wybuchu potrzeba jeszcze kilku kropel. W trakcie tutorialu dowiadujemy się wszystkiego. Poznajemy również kolory odpowiadające agresywności reakcji chemicznych.

Sukces osiągamy wtedy, gdy cała plansza zostanie oczyszczona z kolb. Wybuchający płyn rozpada się w pionie i w poziomie, atakując przy okazji sąsiadujące naczynia. Jeżeli wszystkie ruchy zostaną wykorzystane, a na ekranie pozostanie jakikolwiek obiekt, level należy powtórzyć.

Pod względem audiowizualnym aplikacja prezentuje się wybornie. Od początku do końca mamy wrażenie, że wszystko jest takie, jakie być powinno.

Item not available.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button