Lomologia – polska interaktywna app-książka o Stanisławie Lemie

Fani powieści autorstwa Stanisława Lema mogą od jakiegoś czasu znaleźć w AppStore pierwszą polskojęzyczną, interaktywną książkę „Lemologia”. Jeżeli więc lubisz czytać dzieła polskiego mistrza gatunku science-fiction, to opisywana przez nas w tym wpisie aplikacja na pewno Cię zainteresuje. Być może nawet do tego stopnia, że postanowisz ją kupić.

Lemologia została stworzona przez studio iSource i jest swego rodzaju multimedialną wersją papierowej książki zatytułowanej „Co to są sepulki? – wszystko o Lemie”.

Choć wielu z naszych Czytelników być może nigdy nie zagłębiało się szczegółowo w twórczość Stanisława Lema, opisywana przez nas pozycja interaktywna naprawdę jest godna uwagi dla każdego, kto choć trochę interesuje się literaturą.

Co jest takiego interesującego w „Lemologii”? Przede wszystkim to, że jest ona wciąż uaktualniana. Zawsze więc masz pewność, że czytasz tylko i wyłącznie informacje wciąż aktualne. Poza tym zawiera ona ponad 130 rozdziałów poświęconych Lemowi, czyli nie można napisać o niej, że jest tytułem na kilka minut.

Fanów pisarza urodzonego we Lwowie na pewno zainteresuje również fakt, że w pierwszej polskiej app-książce znaleźć można ponad 150 ilustracji i zdjęć Stanisława Lema (niektóre z nich ostatni raz były publikowane ponad 40 lat temu). Bardzo ważną opcją dostępną w Lemologii jest także możliwość oglądania fragmentów filmów nakręconych na podstawie książek Lema.

Co ciekawe, podczas czytania multimedialnej książki o Lemie nie musimy martwić się, że nie znamy którejś z postaci opisywanej przez autorów. Wszystkie występujące w mobilnej publikacji nazwiska są bowiem przypisane do haseł w Wikipedii, co bardzo ułatwia zrozumienie treści zawartej w Lemologii.

Oczywiście twórcy pierwszej polskiej książki interaktywnej nie zapomnieli też o miłośnikach publikacji w tradycyjnych formach i dlatego przygotowali zintegrowany sklep z papierowymi wersjami dzieł Stanisława Lema.

Lemologię możecie znaleźć w AppStore. Jej cena (promocyjna) wynosi obecnie 3.99€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button