Orbot – dla tych, co cenią sobie anonimowość

Przy okazji całego zamieszania z ACTA w naszym kraju bardzo wiele osób zaczęło zastanawiać się nad swoją anonimowością w sieci. Właśnie dlatego postanowiliśmy Wam przedstawić ciekawą aplikację „Orbot”, która umożliwia nam korzystanie w smartfonie ze specjalnej sieci Tor pozwalającej na zachowanie anonimowości w Internecie.

Ostatnio coraz więcej osób zaczęło dostrzegać, że każdy ich  ruch w sieci zostawia ślady, które bardzo ciężko jest wymazać.  W końcu każdy z nas ma pewnie większe bądź mniejsze grzeszki internetowe na sumieniu, dlatego tak ważne jest, by używać różnego rodzaju programów pozwalających nam na pełną anonimowość i uniknięcie nieprzyjemnych przygód chociażby z prawem.

Na komputery stacjonarne programów ukrywających bądź zmieniających IP powstało już mnóstwo. Nie ma się jednak co dziwić, że pomału zaczynają one pojawiać się również i w Android Markecie. Przecież liczba korzystających ze smartfonów zwiększa się z każdym dniem, dlatego i korzystając z Internetu w komórce nie można już być spokojnym o swoją prywatność.

Orbot, czyli program, o którym jest ten wpis, to bardzo ciekawa aplikacja stworzona właśnie dla tych, co chcą być anonimowi w sieci. Narzędzie to łączy się z Internetem przy pomocy serwerów PROXY, dzięki czemu możemy surfować po wirtualnym świecie bez potrzeby zamartwiania się o to, kto widzi obecnie nasz numer IP.

Samo korzystanie z programu jest niezwykle proste. Wszystko ogranicza się bowiem do naciśnięcia jednego przycisku, choć, oczywiście istnieją też nieco bardziej zaawansowane opcje (np. ustawianie własnych serwerów PROXY).

Co ciekawe, możemy ustawić, by Orbot działał jedynie w wybranych przez nas programach zainstalowanych na naszym telefonie. Niestety, opisywany przez nas program posiada jedną, dla niektórych pewnie bardzo istotną, wadę – bardzo zwalnia prędkość Internetu.Dlatego przed włączeniem Orbota musisz się zastanowić czy zależy Ci na anonimowości, czy na komforcie korzystania z sieci.

Na szczęście w Android Markecie można pobrać stworzony przez Tor Project program zupełnie za darmo. Istnieje więc możliwość jego przetestowania bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button