Lode Runner: the Legend – klasyka przeniesiona na Androida

Pamiętacie popularną niegdyś grę zatytułowaną Lode Runner? Nie? W takim razie czas, by sobie o niej przypomnieć. W Google Play pojawił się bowiem ostatnio nowoczesny remake produktu studia  Broderbund, dzięki któremu można spędzić sporo wolnego czasu, patrząc się w ekran smartfona i przechodząc coraz to trudniejsze etapy gry.

Najważniejszą postacią opisywanej tutaj gry jest sympatyczny podróżnik, który pewnego dnia trafia do historycznego miejsca, w którym znajduje się wiele kawałków złota oraz diamenty. Ku zdziwieniu naszego bohatera, skarbu cały czas strzegą żywe istoty. Jak więc można się domyślić, musimy nie tylko pomóc zebrać kruszec, lecz również unikać spotkania z niebezpiecznymi tubylcami.

Cała zabawa w Lode Runner polega na skakaniu po platformach, wchodzeniu na drabinki i zagarnianiu cennych przedmiotów (kojarzycie już sobie?). Mimo że rozgrywka wydaje się banalnie prosta, wcale taka nie jest. Dodatkowo, zapewnia rozrywkę na naprawdę sporą ilość wolnego czasu. A wszystko to dlatego, że Avko Labs w swoim nowych produkcie przygotowało aż 100 poziomów. Nawet więc jeśli na każdą planszę poświęcimy kilka minut, przejście całej gry zajmie nam kilka ładnych godzin, a to naprawdę duży plus.

Pod względem graficznym, „Lode Runner: the Legend” prezentuje się całkiem dobrze. Zastosowano bowiem w nim ładnie wyglądającą grafikę w stylu retro, co powinno spodobać się wszystkim miłośnikom pikselowych produkcji.

Szczerze przyznamy, że także i efekty dźwiękowe w grze z tego wpisu pozytywnie nas zaskoczyły, choć również do najnowocześniejszych nie należą. Potrafią za to przypomnieć czasach, kiedy to grało się na chociażby pamiętnej konsoli Commodore 64.

„Lode Runner: the Legend” można znaleźć z Google Play. Gra jest zupełnie darmowa, dlatego według nas powinien ją na swój telefon pobrać każdy fan produkcji w stylu retro.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button