Lith – śnieżna łamigłówka

Jeżeli lubicie gry z setkami poziomów, a dodatkowo przepadacie za łamigłówkami, weźcie pod uwagę Lith. Gra stworzona przez dwóch braci podbija obecnie serca użytkowników jabłuszkowych urządzeń. Zasady są teoretycznie proste, lecz autory (Chris Bogie) postarali się o to, by gracze mieli naprawdę dużo do roboty.

W grze do przejścia jest 6 światów. W każdym z nich znajduje się kilkanaście poziomów, które w sumie dają liczbę 150 leveli. Dodatkowo twórcy umożliwili graczom dotarcie do 50 postaci, które można odblokować w trakcie pokonywania kolejnych plansz.

Zadaniem gracza jest takie sterowanie postacią, by ta w końcu dostała się do wyjścia. Akcja toczy się na lodowisku. Co pewien czas widujemy skały, bądź górki śniegu. Są to zarówno zalety, jak i wady, bo z jednej strony ślizgający się bohater może się zatrzymać na danym obiekcie i dostać się do wyjścia, a z drugiej bardzo często właśnie takie przeszkadzajki sprawiają, że bohater się blokuje i trzeba odświeżać plansze, by jakkolwiek móc się ruszyć.

Jeżeli miałabym oceniać oprawę audiowizualną, to nie czepiałabym się nadmiernie. Można by było lepiej przyłożyć się do niektórych szczegółów, lecz to jest chyba najmniej ważne w tego typu grach. Ważne że rozwijamy logiczne myślenie!

icon
LithChris BogieGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button