Letterpress – multiplayerowa gra słowna

Lubicie spędzać swój wolny czas nad gierkami słownymi, a dodatkowo sprawia Wam dużo przyjemności rywalizowanie z innymi ludźmi? Jeżeli tak, to mobilny produkt studia Atebits o nazwie Letterpress jest czymś, co powinno przypaść Wam do gustu.

Letterpress to dość ciekawe połączenie gry słownej ze strategiczną. Tak, dobrze zrozumieliście: „gry słownej ze strategiczną”. W opisywanej tutaj aplikacji nie chodzi bowiem tylko i wyłącznie o to, by w rozsypance znajdować coraz to bardziej wymyślne słówka. Chodzi również o to, by taktycznie myśleć i nie pozwolić przeciwnikowi na zagarnięcie dużej ilości tabliczek z literkami. Brzmi ciekawie? Ba, nie tylko brzmi, ale naprawdę takie jest.

Tak jak wspomnieliśmy, zadaniem graczy w produkcji od Atebits jest układanie słów z dostępnej rozsypanki tabliczek z literkami. W jednym pojedynku bierze w Letterpress udział dwóch graczy – jeden oznaczony jest jako niebieski, a drugi – czerwony.

Wraz z wykorzystaniem przez nas danej tabliczki, zmienia ona kolor, dodając nam punkty. Oczywiście, przeciwnik jest w stanie zabierać nam zdobyte pola. Jest tutaj tylko jeden mały warunek – tabliczki nie mogą być oznaczone ciemnym kolorem, czyli nie mogą być otoczone z każdej strony przez pola tego samego koloru. Początkowo wydaje się to dość skomplikowane. Szybko jednak dochodzi się do wprawy, a wówczas kombinowanie w taki sposób, by zdobywać w umiejętny sposób jak największą ilość punktów zaczyna wchodzić w krew.

Letterpress jest typową grą sieciową. Nie możemy więc w niej pograć sobie z komputerem. Jest to po części wada, gdyż czasem nie ma wielu chętnych na rywalizację i trzeba w takich sytuacjach po prostu obejść się smakiem.

Opisywana gra obecnie dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej. My, jako Polacy, możemy zatem dzięki niej nie tylko miło spędzić czas, lecz także poszerzyć zasób słownictwa w języku obcym.

Grę słowną od Atebits znajdziecie w AppStore. Jest ona do pobrania zupełnie za darmo, tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak ją Wam polecić i życzyć udanej zabawy!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button