Leksykon Zdrowia – medyczna encyklopedia na Androida

Chcesz przeczytać nieco więcej na temat konkretnej choroby, jej objawach czy sposobach leczenia? Dobrze się składa. Ostatnio miałem okazję przetestować mobilny Leksykon Zdrowia. Jak się spisał? O tym dowiecie się z dalszej części z tego wpisu.

Opisywany program to nic innego jak swego rodzaju przenośna encyklopedia medyczna. Znaleźć w nim możemy podstawowe informacje na temat najpopularniejszych chorób czy schorzeń występujących u ludzi. Wszystko to, rzecz jasna, całkowicie po polsku, co jest ogromnym plusem.

Leksykon Zdrowia pozwala nam przeglądać choroby alfabetycznie, ale udostępnia także wyszukiwarkę, która przydaje się, gdy nie mamy ochoty na poszerzanie swojej wiedzy medycznej, a po prostu sytuacja zmusza nas do dowiedzenia się czegoś więcej na temat konkretnego schorzenia.

Informacje zamieszczone w aplikacji nie są raczej podane w sposób wyczerpujący. Dla laika na pewno są wystarczające, dla osoby związanej z medycyną – pewnie raczej już nie. Każda karta choroby składa się z zakładek Opis, Objawy, Leczenie. Niestety, w żadnej z nich nie znalazło się miejsce na chociażby jedno zdjęcie. A szkoda, bo przecież to właśnie najczęściej obrazki pozwalają nam postawić diagnozę.

Czy warto pobrać Leksykon Zdrowia? Jeżeli macie stały dostęp do internetu, raczej nie. Program zawiera tylko podstawowe informacje i nie ma w nim żadnych zdjęć, co bez problemu znaleźć można, na przykład, w Wikipedii. Jeżeli jednak często jesteście offline, a czujecie, że tego typu aplikacja Wam się przyda, zdecydowanie jest godna polecenia.

Leksykon Zdrowia do pobrania za darmo z Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button