Łamigłówki z zapałkami – powalcz z zagadkami

Wielokrotnie oglądając telewizję trafiliście na studio, w którym znajduje się ładna pani i czeka na telefony od ludzi, którzy chcieliby zarobić trochę pieniędzy szybko i łatwo. Wystarczy tylko rozwiązać zagadkę. Jedną z nich może być czasem spotykana łamigłówka z zapałkami.

Na czym polegają tego typu zagadki? Naszym celem jest poruszenie, usunięcie albo dodanie kilku zapałek aby otrzymać ustalone kształty. Np. usuń 3 zapałki aby otrzymać dwa kwadraty tego samego rozmiaru. Poza tym zapałki mają już przyporządkowane możliwe miejsca, w których mogą się znajdować, co czasem jeszcze bardziej utrudnia zadanie.

lamiglowki1 lamiglowki2

Gra podzielona została na 10 odcinków, a w nich aż… 1000 łamigłówek! Niektóre z nich wymagają tylko kilku sekund myślenia, a nad niektórym trzeba posiedzieć nawet kilka minut, ponieważ liczba zapałek jakie musimy zmienić jest dość spora i niełatwo wpaść na odpowiedni pomysł. Niestety łamigłówki nie są posegregowane dokładnie tj. od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Czasem nawet na późniejszych poziomach trafiamy na banalne zagadki.

Gra wygląda całkiem przyzwoicie nie tylko na małych ekranach ale także i na tabletach. Największy na jakim go testowaliśmy miał 7 cali. Bez problemu działa nawet na słabszym sprzęcie, z którego również mam okazję korzystać.

Co ciekawe, K-LAB udostępnia też czasem na Facebooku niektóre rozwiązania poziomów… i słusznie!

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button