Knights of Pen & Paper – przygoda na pikselowej planszy do gry

Gry RPG to na rynku produkcji mobilnych żadna nowość, tak więc wydawać by się mogło, że nic nowego nie są w stanie one zaoferować. A jednak, w Google Play i AppStore można jeszcze znaleźć takie tytuły, które wnoszą do starego jak świat gatunku coś całkowicie „świeżego”. Przykładem takiej produkcji może być, między innymi, gra Knights of Pen & Paper, o której napiszemy Wam więcej właśnie w tym wpisie.

Knights of Pen & Paper jest ciekawym połączeniem fabularnej gry planszowej ze standardowym RPG-iem. Akcja opisywanej gry odbywa się wprawdzie w przeróżnych magicznych krainach, jednak nie znajdują się one za przysłowiowymi „siedmioma górami, siedmioma lasami”, a po prostu są elementem…wirtualnej planszy do gry, w którą postanowiła zagrać trójka przyjaciół.

Ekipa studia Behold przygotowała w swojej pikselowej produkcji aż 17 głównych bohaterów. Każdy z nich posiada swoje cechy charakterystyczne, a więc co za tym idzie: wady, jak i zalety. Spory wybór postaci sprawia, że nawet najbardziej wybredni gracze nie powinni mieć problemów ze zdecydowaniem się na to, jakim wirtualnym osobnikiem chcą sterować.

Rozgrywka w Knights of Pen & Paper opiera się głównie na tym samym, co standardowe produkcje z gatunku RPG. Nasze zadanie polega zatem na niszczeniu napotykanych stworków, rozwiązywaniu różnego rodzaju questów i – rzecz jasna – zdobywaniu punktów doświadczenia oraz kupowaniu ekwipunku niezbędnego do walki. Przyznać trzeba, że w tej kwestii autorzy gry również się popisali. Do dyspozycji oddali bowiem około 100 zadań oraz 50 typów wrogów. Wszystko to sprawia, że produkcja Behold Studios nie nudzi się przesadnie szybko.

Nie ukrywamy, że do pobrania opisywanej aplikacji zachęciła nas przede wszystkim jej oprawa graficzna. Pikselowe plansze i bohaterowie wzorowani na tych z Final Fantasy – to przypadło nam do gustu niemal od razu. Gdy później włączyliśmy grę i posłuchaliśmy ciekawych dźwięków w stylu retro, postanowiliśmy, że do zalet Knights of Pen & Paper zaliczymy również zastosowany w niej soundtrack, który mimo że dość ubogi, potrafi wpaść w ucho.

Mobilnego RPG-a przypominającego czasy Dungeons & Dragons  i pierwszych serii Final Fantasy, pobrać można z AppStore i Google Play. Cena wynosi w obu przypadkach nieco ponad 6 złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button