Kana – mobilny kurs języka japońskiego

Miałeś kiedyś ochotę nauczyć się języka japońskiego, lecz po przeczytaniu teorii dotyczącej podstaw dałeś sobie spokój z edukacją? Jeżeli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: w Google Play od jakiegoś czasu dostępna jest świetna aplikacja Kana, która w dość efektywny sposób pozwala nam przyswoić wiedzę niezbędną do bardziej zaawansowanej nauki jednego z trudniejszych języków świata.

Języka japońskiego – poza studentami japonistyki – uczą się przede wszystkim fani mangi i anime, którzy chcą, na przykład, czytać swoje ulubione komiksy w oryginale. Ten, kto choć przez kilka dni uczył się jakiegoś azjatyckiego języka zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest przyswoić podstawową wiedzę, która niekiedy jest o wiele bardziej skomplikowana od materiałów edukacyjnych przygotowanych z myślą o bardziej zaawansowanych poliglotach.

Program Kana jest narzędziem, który pozwala nauczyć się 100 różnych znaków, które wspólnie tworzą dwa pisma:  hiraganę i katakanę. Choć początkowo przedstawione w programie znaki wydawać Wam się mogą niezwykle trudne do przyswojenia, możecie uwierzyć, że o wiele lepiej jest uczyć się z mobilnej aplikacji, aniżeli tradycyjnej książki, w której zazwyczaj zawartych jest wiele zupełnie niepotrzebnych informacji (niepotrzebnych dla osób początkujących, oczywiście ;)).

Aplikacja od TenguLogi pozwala nam nie tylko zapoznać się z procesem rysowania danego znaku ( czym pisaliśmy wyżej), lecz również przedstawia jego znaczenie oraz zawiera nagrania lektorskie, dzięki którym można nauczyć się poprawnej wymowy.

Jak to zwykle bywa w programach edukacyjnych, także i Kana zawiera wiele różnego rodzaju quizów, pozwalających na sprawdzenie swojej wiedzy w praktyce, a zarazem mobilizujących do dalszej pracy.

Sama aplikacja jest do pobrania z Google Play zupełnie za darmo. Jeśli więc myśleliście kiedyś o tym, by nauczyć się japońskiego, to zachęcamy Was do pobrania mobilnego kursu stworzonego przez TenguLogi.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button