Kami Retro – kanciasta platformówka

Wydawać by się mogło, że w świecie pięknej trójwymiarowej grafiki nikt nie potrzebuje już gier z kanciastymi ludzikami osadzonymi w pikselowym świecie. Tymczasem, co już wiele razy na łamach naszego blogu udowadnialiśmy, nowe mobilne produkcje tworzone na wzór tych z XX wieku nie odstają od najlepszych gier 3D. Ba, czasem nawet gra się w nie zdecydowanie lepiej, niż w aplikacje naszpikowane wieloma nowoczesnymi bajerami. Jeżeli jeszcze żadna dotychczas opisywana przez nas gra nie przekonała Was do tego, być może sztuka ta uda się gierce Kami Retro.

Kami Retro to gra nieskomplikowana, pozbawiona jakiejkolwiek fabuły. Niewiele wiemy o jej głównym bohaterze. Autorzy gry odpuścili sobie bowiem tworzenie jakichś historyjek o najważniejszej postaci swojej produkcji, a więc ciężko nam powiedzieć, kim tak naprawdę jest kanciasty człowieczek, którym sterujemy albo co robi on w pikselowym i niezwykle barwnym świecie.

Nieco więcej, niż o fabule (a raczej jej braku) możemy napisać Wam za to o rozgrywce i audiowizualnych efektach zastosowanych w opisywanej tutaj grze. Jak przystało na produkcję Gamevil, Kami Retro już od pierwszego uruchomienia robi spore wrażenie zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i muzycznym podkładom dźwiękowym. Jeżeli więc tylko przepadacie za produkcjami w stylu retro, na pewno przypadnie Wam do gustu również i aplikacja z tego wpisu.

Być może zastanawiacie się, co należy robić w Kami Retro. Ogólnie rzecz biorąc, każda plansza (a przynajmniej te, w które do tej pory graliśmy) składa się z dwojga swego rodzaju drzwi i elementów, które są przeszkodami.

Jak się pewnie większość z Was domyśliła, przejście levelu w Kami Retro polega po prostu na przedostaniu się z drzwi numer 1 do drzwi numer 2. Oczywiście, w każdym poziomie poza unikaniem różnego rodzaju przeszkadzajek, musimy też zbierać gwiazdki, powiększające nasz dorobek punktowy.

Kilka pierwszych plansz w retro-produkcji od Gamevil nie zrobiło na nas większego wrażenia. Być może dlatego, że służą one bardziej jako tutorial zapoznający z systemem sterowania. Z biegiem czasu zaczęło robić się jednak coraz ciekawiej, dzięki czemu możemy z czystym sumieniem polecić Wam Kami Retro. Szczególnie, że pobrać go można z Google Play zupełnie za darmo!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button