Jittergram – proste tworzenie GIFów na iOS-a

Chcieliście kiedyś stworzyć swojego własnego GIF-a, lecz szybko rezygnowaliście ze swoich planów, gdyż uważaliście, że jest z tym sporo pracy? Jeżeli tak, to mamy dla Was dwie dobre wiadomości – po pierwsze, tworzenie animacji wcale nie jest takie trudne, a po drugie, narzędzie do wykonywania GIF-ów można pobrać na swój telefon i to zupełnie za darmo!

Jittergram, bo o tym programie będzie mowa w tym wpisie, to bardzo prosta, a zarazem dobrze działająca, aplikacja, dzięki której będziecie mogli z kilku fotografii stworzyć obrazek w formacie gif, a więc, inaczej rzecz ujmując, animację.

Zabawa z programem nie należy do skomplikowanych zadań. Po uruchomieniu programu musimy jednie wykonać serię prawidłowo zrobionych zdjęć, a następnie czekać jak program stworzy tzw. poklatkową animację. Proste, prawda?

Oczywiście, w trakcie robienia zdjęć Jittergram stara się pomóc nam, by stworzony przez nas GIF został wykonany prawidłowo. Dlatego właśnie w trakcie robienia kolejnych zdjęć, na zasadzie przezroczystej fotografii, program pokazuje nam poprzednio zrobioną przez nas fotkę (zobaczcie na screen – tak to właśnie wygląda).

Do wyboru są dwa typy animacji. Pierwsza złożona jest z zaledwie dwóch zdjęć, natomiast druga nie posiada żadnego ograniczenia liczby wykonywanych fotografii. Możemy więc tworzyć naprawdę bardzo długie GIF-y, oczywiście w granicach rozsądku.

Po tym, jak uda nam się już wykonać animację, możemy swoje „dzieło” zapisać na dysku swojego telefonu bądź od razu – z poziomu aplikacji – wysłać GIF-a na e-maila albo zamieścić w społecznościowym portalu Twitter.

Jittergram jest programem zupełnie darmowym. Jeżeli więc lubicie od czasu do czasu spróbować czegoś nowego, a do tego często wykorzystujecie aparat w swoim iPhonie, to na pewno powinniście zajrzeć do AppStore i wypróbować opisywaną przez nas aplikację.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button