Inotia 3 – Najlepszy eRPeG na Andka!

Do niedawna gry na Androida były tylko sposobem na zapchanie wolnego czasu, który zapewne spędził nudząc się sromotnie, jednak przyłapałem się na tym, że dla tej gry szukam wolnego czasu sam. Zapraszam do lektury.

unnamedCA0YRJYF

Inotia 3: Children of Carnia to RPG stworzony przez programistów ze studia Com2uS, które prócz czterech części tej gry, ma na koncie mnóstwo aplikacji wszelkiego rodzaju, w większości bardzo dobrze ocenianych (przyjrzymy się im potem). Znają się zatem na rzeczy i to widać. W grze wcielamy się w postać chłopaka imieniem Lucio, który ma przejść próbę dorosłości. Jednak sprawy komplikują się, jak to zwykle bywa i trzeba wyruszyć walczyć ze złem. Fabuła jest naprawdę rozbudowana i jak zwykle udaje mi się ją Wam streścić w jednym zdaniu, tak nie przedstawiłem jeszcze ułamka, zostawiam resztę do odkrycia Wam. Gra niestety wymaga znajomości języka angielskiego, jednak w tych czasach nie jest to zbyt duży problem. Cała rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym, więc zręczne palce są bardzo ważne. Postacią poruszamy za pomocą prostego, ekranowego joystick’a, walczymy i wykonujemy interakcję za pomocą dużego przycisku po prawej stronie ekranu. Na początku wybieramy jedną z sześciu klas postaci, która nam się podoba. Mamy do dyspozycji między innymi rycerza, łotrzyka, czy też maga. Każda z klas ma własny system umiejętności, które możemy rozwijać, by później skutecznie wykorzystać w walce. Gra naprawdę wciąga, przepełniona jest ciekawymi dialogami i zwrotami akcji, a prócz zadania głównego, mamy do dyspozycji sporą pulę pobocznych misji. Jest co robić.

unnamed[8]

Inotia jest wykonana w japońskim stylu – ważniejsze postacie mają mangowo narysowane odpowiedniki podczas dialogów. Styl bardzo przypomina gry wypuszczane na Gameboya, jednak jest o wiele ładniejszy, bardziej kolorowy i żywszy. Animacje są bardzo ciekawe, a system walki drużynowej zaskoczył mnie prostotą i efektywnością. W grze nie uświadczymy nagranych dialogów, tylko ścieżkę dźwiękową, która jest zrobiona bardzo porządnie i nie chce się jej wyciszać.

Tego RPGa mogę śmiało polecić, jeśli gustujecie w takich grach. Na pewno Was nie zawiedzie.

Ocena AppsBlog 10/10 (A co!)

Inotia 3 do pobrania za darmo z Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button