Ice Age Adventures – Epoka Lodowcowa od Gameloft’u

Wyobraźcie sobie, że powstała gra, która łączy w sobie prawie wszystkie mi znane kategorie. Ice Age Adventures to połączenie przygodówki, match 3, zręcznościówki, runnera, strategii, oraz całej masy innych możliwych rodzajów. Co najważniejsze – mimo tak wielkiej różnorodności, produkcja nie okazała się być miszmaszem, który posiada wszystko i nic. To wielka, pełna zabawnych tekstów apka, która zachwyci nie tylko najmłodszych użytkowników smartfonów i tabletów.

Głównymi bohaterami produkcji są znane w Epoki Lodowcowej postaci: Sid, Diego i Manny, lecz to właśnie Sid przeprowadza gracza przez całą fabułę. Pewnego dnia z lodowcem coś się stało. Wszystkie zwierzaki zostały od siebie oddzielone. Tylko Sid został na wyspie, która miała przycumowaną łódkę. Dzięki tejże łódce jest w stanie ratować swoich przyjaciół i budować dla nich nowy dom.

W trakcie gry tworzymy schronienia dla rozbitków, wycinamy drzewa, szukamy różnego rodzaju fantów, łączymy ze sobą kolejne części lodowca i gramy w mini-gierki, dzięki którym zdobywamy cenne owoce i orzechy. Orzechy są najcenniejszą walutą w grze, lecz jesteśmy w stanie samodzielnie je zbierać w trakcie zabawy. Co prawda różowe owoce częściej zasilają nasze konta, ale raz na pewien czas do zapasów wpadnie również orzech.

Wśród mini-gier znajdziemy zjazdy po lodowcu, podobne w sterowaniu do znanych na runnerów, ,,match 3″ z dodatkowymi życiami, oraz tym podobne.

Trzeba przyznać, że autorzy odwalili kawał dobrej roboty. Jestem zachwycona grą Gameloftu i z pewnością pozostawię ją na swoim urządzeniu. Wam polecam to samo. Warto wspomnieć, że wciąganie jest tak silne, że ciężko jest się uwolnić od wiecznej chęci kontynuacji przygody.

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button