Hyper Snake – nowoczesny wąż

Są takie gry, w które grało się kiedyś, gra się obecnie i będzie pewnie grało się jeszcze przez co najmniej kilkanaście lat albo i jeszcze dłużej. Jedną z takich produkcji bez wątpienia jest Snake, cały czas potrafiący zająć chwilę w poczekalni, na przystanku albo w podróży. Tym, co chcieliby spróbować pokarmić węża w nieco bardziej futurystycznej oprawie zapraszamy do przeczytania tego wpisu. Zajmiemy się w nim bardzo interesującą aplikacją zatytułowaną Hyper Snake.

Jak widzicie na screenach zamieszczonych po obu stronach tego wpisu, Hyper Snake wyróżnia się na tle innych Snake’ów przede wszystkim świetnie prezentującą się, „neonową” oprawą graficzną. Wizualne walory gry najlepiej widać na iPadzie (niestety, gra nie jest dostosowana do Retiny), ale i na iPhonie prezentują się nie najgorzej.

W produkcie studia Clawhammer-Games do dyspozycji gracza oddanych zostało kilka trybów gry. Szczerze mówiąc, trochę nas to zdziwiło, ale na pewno bardziej w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

Poza klasyczną rozgrywką polegającą na karmieniu węża i zdobywaniu jak największej ilości punktów, Hyper Snake umożliwia także grę w trybie War (atakowani jesteśmy w nim przez różnego rodzaju wrogów), Survive (walka z czasem – gra kończy się po określonej liczbie sekund, które zwiększają się wraz ze zdobywaniem punktów) oraz Bombs (tutaj walczymy z przeciwnikami, używając bomb).

Sterowanie odbywa się w grze za pomocą akcelerometru. Początkowo traktowaliśmy to jako wadę gry, ale dość szybko okazało się, że poruszanie się wężem za pomocą czujnika ruchu naprawdę jest dobrym rozwiązaniem, nawet w wersji na niekoniecznie poręcznego iPada.

Na koniec warto jeszcze słówko napisać o efektach dźwiękowych zastosowanych w grze z tego wpisu. Są one bowiem na tyle ciekawie skomponowane, że można uznać je za bardzo ważną zaletą produkcji ekipy Clawhammer-Games.

Hyper Snake jest do pobrania z AppStore. Jego cena wynosi 0,79€, tak więc jeśli tylko lubicie wężowe gry, powinniście się skusić na tę aplikację.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button