Hugo Retro Mania – pokieruj sympatycznym trollem i pokonaj Scyllę

Hugo, sympatyczna postać znana z popularnego w wielu krajach europejskich programu telewizyjnego, powraca, lecz tym razem na nasze smartfony! Hugo Retro Mania to gra, w której wcielasz się w postać niedużego trolla i starasz się pokonać złą czarownicę Scyllę, jej kompana Don Croco oraz inne nieprzyjazne stworzenia. Gotowy na przygodę?

Musimy przyznać, że w momencie, gdy znaleźliśmy w Android Market pozycję nazwaną Hugo Retro Mania nieco zakręciła nam się łezka w oku. No bo w końcu kto z nas nie pamięta niedzielnych poranków spędzanych przed telewizorem z sympatycznie wyglądającym trollem, który chciał uwolnić swoją rodzinę?

Oczywiście, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pobrali tytułu i go nie przetestowali. Niestety, musimy zdradzić Wam, że gra tylko na początku zrobiła na nas pozytywne wrażenie, później było już tylko gorzej.

Ale zacznijmy od początku. Po zakupie gry z Android Marketu oraz poprawnym zainstalowaniu jej na telefonie, naszym oczom ukazało się ładnie wyglądające menu przedstawiające naszego głównego bohatera znajdującego się przy wejściu do kopalni.

I trzeba to jasno powiedzieć, że już sam ekran główny nieco nas zawiódł, a dokładnie to jego zawartość, bowiem okazało się, że Hugo Retro Mania oferuje nam tylko jedną grę do wyboru. Cóż, wprawdzie nie liczyliśmy na gry przeniesione z telewizji takie jak Hugokopter czy Liany, lecz mimo wszystko uważamy, że jeden tryb to zdecydowanie za mało.

Sama gra polega na bieganiu przed siebie w kopalni i zbieraniu diamentów, unikając oczywiście przy tym różnego rodzaju przeciwników. W sumie gra daje nam do wyboru dwa poziomy trudności, lecz nawet ten trudniejszy nie powinien sprawiać nikomu większych kłopotów (no chyba że piszemy o dzieciach, to wtedy na pewno lepszym wyjściem jest ustawienie łatwiejszego poziomu trudności).

Tak, jak już pisaliśmy wcześniej, Hugo Retro Mania oferuje tylko jedną planszę, dlatego po przejściu gry kilka razy po prostu ma się ochotę odstawić ją na bok, by – być może – jeszcze kiedyś do niej wrócić.

Warto również napisać o innej wadzie opisywanej przez nas produkcji, a mianowicie o sterowaniu. Podczas gry zdarzyło się nam, że Hugo niekiedy nie reagował na nasze polecenia. Zapewne nie wspomnielibyśmy o tym, gdyby zdarzyło się to nam raz albo dwa razy. Tego typu sytuacji odnotowaliśmy jednak więcej, dlatego musieliśmy Wam o tym napisać.

Na koniec coś zasługującego na pochwałę w Hugo Retro Mania – tabela wyników online, dzięki której możemy porównać nasze wyniki do wyników osiąganych przez naszych znajomych.

Gdyby ktoś z Was chciał spróbować swoich sił w mobilnej wersji Hugo, to informujemy, że grę Hugo Retro Mania można znaleźć zarówno w Android Market, jak i AppStore (gra jest płatna).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button