[Hot Gniot #2] Oszukać Swój Mózg! – Oszukać także gracz!

Dawno nie pojawiał się na łamach bloga kolejny odcinek Hot Gniota. A to wszystko przez to, że trudno mi było znaleźć coś, co by tak wkurzało, że nadawałoby się do tego tytułu. I oto jest! Magiczna aplikacja, załadowana do granic możliwości reklamami i kiepskim tłumaczeniem!

Oszukać Swój Mózg (Kali jeść) z angielskiego Fool Your Brain to potworne dziecko studia Beppi’s, które swoje siły ulokowało w produkowaniu prostych, nieskomplikowanych aplikacji i upychaniu w nich reklam ile fabryka dała. Poza tym twórcy nie słyszeli też chyba o Translatorze Googla i załadowali cały tekst do jakiegoś mongolskiego wybryku techniki, co spowodowało bardzo łamane tłumaczenia, nie tylko na nasz ukochany język. No ale przejdźmy do apki. Jest to zbiór ilustracji igrających z naszym zmysłem postrzegania. I to właściwie tyle. Przechodzimy między zestawem złudzeń optycznych poprzez stukanie w ekran. Nie będę wnikać w jakość tych obrazków, część jest dobrze znana internautom, część w ogóle nie oddziałuje na zmysły. Każdy z obrazków okraszony jest odpowiednim opisem, skopiowanym z translatora, więc nawet jeśli byśmy chcieli się czegoś dowiedzieć o danej iluzji, to niestety musimy się zmagać z łamaną polszczyzną tłumacza. Zresztą czasem nie zaskakuje przycisk do informacji i aplikacja przechodzi na następną fotkę. Wrócić do tamtej w żaden nieskomplikowany sposób się nie da, trzeba wywołać okienko z listą wszystkich elementów( które działa jak chce) i szukać.

Reklamy to zupełnie inna broszka- przy każdym uruchomieniu wyświetla nam się sympatyczna licencja, która zachęca nas zielonym przyciskiem, żebyśmy załadowali sobie po brzegi pamięć sponsorowanymi aplikacjami i skrótami do innych marketów. Poza tym gra często zacina się, symulując zacinkę, a gdy zaczynamy zdesperowani stukać w ekran, okazuje się, że właśnie otworzyliśmy kolejne trzy reklamy. Bardzo cwane. Chociaż dla uważnego użytkownika jest to dość nieszkodliwe.

Podsumowując, „gra” jest zlepkiem obrazków, poprzeplatanym reklamowymi pułapkami. Aż szkoda, że jest to w najpopularniejszych darmowych grach.

W skali gniotowatości- Solidna siódemka, wkurzająca, zbędna, omijać szerokim łukiem.

A dla zainteresowanych… Do pobrania tutaj.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button