Halcyon – sztuka łączenia trójkątów

W poszukiwaniu sprawdzonych gier, które potrafią zabić kilka minut nudy, natrafiłem na grę o nazwie Halcyon. I choć początkowo nie byłem do niej przekonany, ostatecznie bardzo przypadła mi do gustu i myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, iż spodoba się także i Wam.

W grze Halcyon nie mamy głównego bohatera. Jest to typowa gra logiczna, która wymaga od nas od początku do końca intensywnego wykorzystywania naszego umysłu. O co dokładnie w niej chodzi? Każda plansza to zestaw poruszających się trójkątów, które musimy ze sobą łączyć w taki sposób, by nie zderzyły się z innymi. Kiedy uda nam się stworzyć dobre połączenie – figury znikają. Cel jest zrealizowany, gdy cały poziom zostanie „wyczyszczony”.

Do przejścia mamy w opisywanej produkcji 36 poziomów. Nie jest to zbyt wiele, jednak podkreślałem na samym początku – Halcyon to bardziej pięciominutowa „kibelkówka”, niż produkcja zajmująca kilka godzin. Produkt mobilny Zacha Gage’a powinien więc zainteresować przede wszystkim osoby szukające apki na chwilę.

Sporą zaletą Halcyon jest fakt, iż pozwala on na publikowanie wyników i porównywanie z osiągnięciami innych graczy ze świata. Lubię, gdy tego typu opcje dostępne są w grach logicznych. Dzięki temu widzę jeszcze większy sens swoich wysiłków.

Jak wizualnie prezentuje się gra z tego wpisu widzicie na screenach. Według mnie – nie ma co narzekać, ale, wiadomo, każdy ma swoje zdanie i może się z moim w ogóle nie zgodzić.

Halcyon do pobrania za darmo w AppStore

Ocena Appsblog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button