Gry oparte na fizyce: żarówka kontra bakterie oraz kosmici kontra ogień

W kolejnym odcinku „Pociągu do gier” Mateusz skupił się na grach opartych na zasadach fizyki. Najsłynniejszą z tego gatunku jest oczywiście Angry Birds, ale w tym odcinku przygotował dla nas dwie inne, nie mniej ciekawe propozycje.

Na początek Sprinkle – tytuł, który na pewno spodoba się wszystkim strażakom.
Gra urzeka bardzo dopracowaną grafiką. Ciepłe barwy i urocze stworki, mimo powagi sytuacji wynikającej z gaszenia pożarów, nadają całości wesołego klimatu. Oprócz logicznego myślenia Sprinkle wymaga od nas również refleksu i sprytu. Dlatego tę grę polecam wszystkim o sprawnych i szybkich palcach, którzy dodatkowo lubią rozwiązywać wciągające łamigłówki.
screen3
W odcinku znalazł się również tytuł Stay Alight HD. Tam zanurzamy się w mikroświat bakterii, śmieci i żarówek. Wcielamy się tu w Pana Żarówkę, a naszą bronią w walce z ohydnymi stworami jest oczywiście światło. Na każdej planszy naszym głównym zadaniem jest celne strzelanie do wroga.
Gracz musi określić zarówno siłę rzutu, jak i kąt, pod którym poleci pocisk.
Stay Alight charakteryzuje się dopracowaną graficznie oryginalną scenerią. A sama gra, mimo, że opiera się na popularnej mechanice, potrafi przykuć nas do tabletu na długie godziny.

Zobacz recenzje pod tym linkiem. Kolejny odcinek już za dwa tygodnie!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button