Gry oparte na fizyce: żarówka kontra bakterie oraz kosmici kontra ogień

W kolejnym odcinku „Pociągu do gier” Mateusz skupił się na grach opartych na zasadach fizyki. Najsłynniejszą z tego gatunku jest oczywiście Angry Birds, ale w tym odcinku przygotował dla nas dwie inne, nie mniej ciekawe propozycje.

Na początek Sprinkle – tytuł, który na pewno spodoba się wszystkim strażakom.
Gra urzeka bardzo dopracowaną grafiką. Ciepłe barwy i urocze stworki, mimo powagi sytuacji wynikającej z gaszenia pożarów, nadają całości wesołego klimatu. Oprócz logicznego myślenia Sprinkle wymaga od nas również refleksu i sprytu. Dlatego tę grę polecam wszystkim o sprawnych i szybkich palcach, którzy dodatkowo lubią rozwiązywać wciągające łamigłówki.
screen3
W odcinku znalazł się również tytuł Stay Alight HD. Tam zanurzamy się w mikroświat bakterii, śmieci i żarówek. Wcielamy się tu w Pana Żarówkę, a naszą bronią w walce z ohydnymi stworami jest oczywiście światło. Na każdej planszy naszym głównym zadaniem jest celne strzelanie do wroga.
Gracz musi określić zarówno siłę rzutu, jak i kąt, pod którym poleci pocisk.
Stay Alight charakteryzuje się dopracowaną graficznie oryginalną scenerią. A sama gra, mimo, że opiera się na popularnej mechanice, potrafi przykuć nas do tabletu na długie godziny.

Zobacz recenzje pod tym linkiem. Kolejny odcinek już za dwa tygodnie!

Zakłady bukmacherskie

Back to top button